Starty triathlonistów

Dwójka reprezentantów klubu Triathlon Delfin Kalisz rywalizowała 28 maja w Wąsoszach, gdzie odbyły się zawody w Aquathlonie (pływanie + bieg). Zawodnicy mieli do pokonania 400 metrów pływania i 2 kilometry biegu. Wysokie 5 miejsce zajęła Angela Skonieczna, która po chorobie wraca do wysokiej formy. Tymczasem dla jej klubowego kolegi Adriana Sobótkowskiego był to debiut w tak dużej imprezie, w której w sumie wystartowało 150 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Niestety Adrian nie ukończył konkurencji pływackiej, doznając skurczu.\

Tymczasem dzień później, 29 maja kaliszanie wystartowali w Ślesinie w triathlonie. Tu czekało na nich 600 metrów pływania, ok. 15 kilometrów roweru MTB i 3 kilometry biegu. Adrian który dzień wcześniej nie ukończył zawodów tym razem zajął znakomite trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Kolejny debiutant z Delfina Mieszko Lańduch startujący w kategorii młodzieżowej zajął także trzecie miejsce.