Trudny mecz szczypiornistów

Ogromne emocje, zakończone wreszcie happy endem zafundowali swoim kibicom w sobotni wieczór szczypiorniści Ostrovii. Po dramatycznej końcówce zespół Pawła Ruska odniósł pierwsze w sezonie zwycięstwo nad AZS-em AWF-em Biała Podlaska 29:28.

Po trzech kolejkach sezonu Ostrovia nie miała jeszcze zwycięstwa. Niestety, sobotniego meczu z AZS-em AWF-em Biała Podlaska ostrowianie również nie zaczęli dobrze. Po 10 minutach przegrywali 4:7. Do przerwy było 18:14 dla przyjezdnych. Po niemalże kwadransie gry po przerwie goście prowadzili nawet różnicą pięciu bramek. Dopiero w końcówce meczu Ostrovia wzięła się do odrabiania strat. W 56 minucie Paweł Dutkiewicz, wykorzystując rzut karny, doprowadził do remisu. Ten sam zawodnik dał Ostrovii prowadzenie 29:28 na kilkanaście sekund przed końcem meczu, wykorzystując rzut z linii. Ostatnie słowo mogło należeć do gości, jednak fantastycznie lidera akademików zatrzymał bramkarz Ostrovii, Maciej Adamczyk, który skutecznie interweniując, dał gospodarzom jakże potrzebne zwycięstwo. Najwięcej bramek dla Ostrovii rzucili: Wasilek 10, Tomczak 6 i Martyński 5.