W końcówce zabrakło sił

Ostatnia kwarta zadecydowała o porażce koszykarek Towarzystwa Sportowego Ostrovia w Łodzi. Miejscowy Widzew, który walczy o awans do ekstraklasy pokonał zespół Piotra Czaski 67:53.

Po pierwszej kwarcie Ostrovia przegrywała tylko 11:13. Do przerwy przewaga łodzianek wzrosła do ośmiu punktów, ale po 30 minutach gry było tylko 47:41 dla Widzewa. Mało tego, w drugiej minucie ostatniej kwarty Widzew wygrywał z Ostrovią zaledwie 49:47. Niestety, od tego momentu przyjezne nie rzuciły przez kilka minut punktu, a łodzianki zdobyły ich aż 15. Zrobiło się 64:47 dla Widzewa, który do końca meczu spokojnie kontrolował jego przebieg, wygrywając ostatecznie po raz drugi w tym sezonie z Ostrovią.

Najwięcej punktów dla pokonanych rzuciły: Cebulska i Parysek po 12, Nowicka 11 i Skrzypczak 9.