Wyjazdowa porażka Atlasa

Kolejny słaby mecz na wyjeździe rozegrali koszykarze Atlasa Stali Ostrów, którzy przegrali ze Sportino Inowrocław 72:77. Po tej porażce zespół Andrzeja Kowalczyka spadł na jedenaste miejsce w tabeli, bowiem ma gorszy bilans dwumeczu ze Sportino, z którym przegrał dwukrotnie w rundzie zasadniczej.

Mecz w Inowrocławiu nie stał na wysokim poziomie. Momentami gra obu zespołów przypominała uliczny streetball, a nie pojedynek ekstraklasowych zespołów. Do przerwy po trójce Alana Danielsa w ostatniej sekundzie drugiej kwarty Atlas przegrywał 37:45. Mecz toczył się jednak pod dyktando gospodarzy, którzy w 26 minucie wygrywali już 60:44, a w 32 przewaga Sportino wzrosła do 16 „oczek". Później przez 4 minuty Atlas zdobył 14 punktów, nie tracąc żadnego i w 36 minucie po trójce Danielsa Sportino miało już tylko 2 „oczka" przewagi.

W końcówce Okafor opadł już z sił, a Daniels, co prawda trafiał z dystansu, ale popełniał też głupie straty. W decydującym momencie fatalnie zagrał Hughes, który źle wprowadzał piłkę zza linii końcowej. W efekcie Sportino pokonało Atlas Stal 77:72.