Zwycięska passa koszykarek

Koszykarki Towarzystwa Sportowego Ostrovia kontynuują zwycięską passę. W niedzielę wieczorem podopieczne trenera Piotra Czaski po zaciętej walce wygrały na wyjeździe z rezerwami Lidera Swarzędz 76:70 i objęły przodownictwo w tabeli grupy D pierwszej ligi. Do końca sezonu ostrowskim koszykarkom pozostał jeszcze tylko jeden mecz na wyjeździe z GTK Wejherowo.

Pierwsza kwarta niedzielnego meczu była wyrównana. Ostrovia prowadziła 19:18. W 16 minucie ostrowianki uzyskały już dziesięciopunktową przewagę i wydawało się, że będą kontrolowały przebieg meczu. Niestety, już 6 minut później Ostrovia przegrywała. Po trzech kwartach gospodynie wygrywały 59:50. Na dwie minuty przed końcem Ostrovia traciła do rywalek 4 punkty. Wówczas kapitalną serię punktową zanotowała Karolina Kaczmarek, która wspólnie z Martyną Cebulską i Elżbietą Paździerską, odwróciły losy meczu. Na 30 sekund przed końcem Ostrovia wygrywała 72:67, ale Pietraszek trafiła za 3 punkty. W ostatnich sekundach ostrowianki skutecznie wykonywały rzuty wolne, wygrywając ostatecznie 76:70. Najwięcej punktów dla Ostrovii rzuciły: Kaczmarek 26, Paździerska 18, Misiek 13 i Cebulska 12.