Ciężka przeprawa Stali

To nie był spacerek - mowa o środowym meczu koszykarzy BM Węgiel Stali Ostrów z GTK Gliwice. Rywal ostrowian walczący o grę w play-off zawiesił bardzo wysoko poprzeczkę gospodarzom. Do przerwy było tylko 36:35 dla Stali. W drugiej połowie Stal odskakiwała na kilka punktów, ale przyjezdni odrabiali straty. Dopiero w czwartej kwarcie nastąpiło decydujące przełamanie. Twarda defensywa i szybkie ataki przyniosły efekt w postaci zwycięstwa 70:56. Mówią trener Stali, Mikołaj Czaja i wracający na koszykarskie parkiety, Tomasz Cielebąk:

"Już przed meczem było wiadomo, że GTK przyjedzie do Ostrowa rzucić na szalę wszystkie swoje siły. Oni przecież walczą o miejsce w play-off. Koszykarzom z Gliwic należą się naprawdę słowa pochwały, bo zagrali bardzo dobry mecz. Dopóki starczyło im sił, walczyli ambitnie. Sprawili nam dużo kłopotów. Dopiero w czwartej kwarcie nasza agresywna obrona sprawiła, że wyprowadziliśmy kontry i zdobyliśmy łatwe punkty" - powiedział Radiu Centrum trener BM Węgiel Stali Ostrów.

"Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę już wychodzić na kilka minut na boisko. Wystarczy mi, że biegam tam i z powrotem, ale dla mnie najważniejsze jest, że w końcu gram. W końcówce meczu mogłem zagrać trochę z młodszymi kolegami. Staram się jeszcze nie rzucać, a jedynie odgrywać piłki. Cieszę się, że wygraliśmy kolejne spotkanie" - powiedział Radiu Centrum Tomasz Cielebąk.

BM Węgiel Stal Ostrów po tym zwycięstwie powróciła na pozycję wicelidera tabeli grupy B II ligi. Najwięcej punktów dla Stali rzucili: Zębski 15, Olejnik 13 i Dryjański 11.