Finały młodzieżowego futbolu

Ostrovia 1909 Ostrów i Jarota Jarocin zwyciężyły w finałach okręgowych w kategorii młodzika młodszego i młodzika starszego Mecze finałowe na szczeblu kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej rozegrano w sobotę na boisku przy Gimnazjum nr 4 w Ostrowie. W młodszej kategorii Ostrovia 1909 wygrała 4:2 z KKS-em Włókniarzem 1925 Kalisz. Trenera młodych piłkarzy z Ostrowa Piotra Kasprzyka zapytaliśmy, czy są w tej drużynie duże talenty piłkarskie. Wrażeniami z meczu finałowego podzielił się także najlepszy strzelec Ostrovii, Maciej Mikulski.

"Naprawdę są talenty w tej drużynie, jeżdżą na zgrupowania kadry województwa, na różne konsultacje szkoleniowe. Za 5-6 lat będziemy mieli dużą pociechę z tych chłopaków. Jeśli chodzi o sam mecz finałowy, duży wpływ na grę miały warunki atmosferyczne. Przy tym wietrze, drużynie, która się broni, ciężko było wyjść z własnej połowy. Do przerwy udało się nam strzelić dwie bramki, a w drugiej połowie wykorzystaliśmy dwie kontry i to wystarczyło do zwycięstwa" - powiedział Radiu Centrum Piotr Kasprzyk.

"Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa. Wygrana to zasługa także trenera i wszystkich chłopaków. Final był trudnym meczem. Wszyscy gramy na zbliżonym poziomie. Rywalizacja była zacięta, ale wygrał lepszy" - ocenił Maciej Mikulski.

Dodajmy, że w meczu finałowym w kategorii młodzika starszego Centra Ostrów przegrała 1:4 z Jarotą Jarocin.