Kickboxing w Lesznie

Z czterema medalami wrócili reprezentanci Prosny Kalisz z Mistrzostw Polski Juniorów w formułach semi-contact i light-contact w kickboxingu. Kolejne pięć krążków z imprezy w Lesznie przywieźli podopieczni Mariusza Ziętka z BKB Teamu Brzeziny.

W gronie kaliskich kickbokserów najlepiej spisała się Vanessa Nogaj zdobywając dwa tytuły Mistrzyni Polski w kategorii 65 kilogramów w obu formułach. Co ciekawe w walkach o złoto dwukrotnie kaliszanka pewnie pokonała Kornelię Kieloch z Bielska Białej. Kolejna medalistką z Prosny to Nikoletta Klucznik która została wicemistrzynią Polski w kategorii do 55 kilogramów w light contakcie. Medalową kolekcję podopiecznych Jerzego Radomskiego uzupełnił Michał Jasiak, który w wadze do 63 kilogramów wywalczył brąz.

Na juniorskich mistrzostwach w Lesznie bardzo dobrze zaprezentowali się też pięściarze z BKB Teamu Brzeziny. Tu najlepiej spisał się w formule semi contact Hubert Kamienik w wadze 79 kilogramów zdobywając złoty medal i tytuł mistrza Polski. To największy sukces w jego dotychczasowej karierze. W light contakcie nie zawiódł najbardziej doświadczony Marcin Dziadek który również zdobył mistrzowski tytuł w wadze 69 kilogramów i zapewnił sobie pewne miejsce w kadrze narodowej. W ekipie Mariusza Ziętka na podium stanęli jeszcze: Kinga Kycia (70 kg) która zajęła drugie miejsce, oraz brązowi medaliści Maciej Kowalczyk (+89 kg) i Robert Niedźwiedzki (51 kg).