Porażka w Swarzędzu

Drugi raz Lider Swarzędz górą w pojedynku z koszykarkami Ostrovii. W niedzielny wieczór w derbach Wielkopolski ostrowianki przegrały 72:86.

Ostrovia w pierwszym meczu we własnej hali przegrała 77:79. W Swarzędzu chciała zrewanżować się Liderowi za tamtą porażkę. "Niestety, nie wyszło. Zagraliśmy słabsze spotkanie. O porażce zadecydowały niuanse. Przegrana nie przekreśla naszych szans na wyjście do dalszej fazy rozgrywek, ale wiele zależy do meczu w Lesznie pomiędzy Tęczą a Liderem Swarzędz" - powiedział radiuCENTRUM trener Tomasz Główka. Ostrovia przez trzy kwarty w Swarzędzu toczyła wyrównany bój z Liderem. Po 30 minutach przegrywała tylko 55:59, ale ostatnia kwarta wygrana przez gospodynie 27:17, rozwiała nadzieje Ostrovii. Najwięcej punktów dla przyjezdnych rzuciły: Motyl 34, Joks 13 i Grzegorowska 10. Ostrovia z bilansem 9-2 zajmuje drugie miejsce w tabeli II ligi koszykarek, a kolejne dwa mecze rozegra we własnej hali 23 lutego o 13:00 z AZS-em Włocławek i 26 lutego o 18:00 z MUKS-em Poznań.

na fot.: Lider Swarzędz po raz drugi ograł Ostrovię.