Sztafety na medal !

Fantastyczny występ ostrowskich zawodników w Mistrzostwach Polski Sztafet, które odbywają się w Suwałkach. Młodzicy Klubu Sportowego Stal LA w biegu w sztafecie 4x100 metrów zdobyli brązowy medal, a juniorzy na tym samym dystansie wywalczyli złoto! Srebro wywalczyła sztafeta 4x400 metrów.

Piątek przyniósł lekkoatletom Stali LA w Suwałkach medalowe żniwo. Najpierw wystartowała sztafeta młodzików w składzie: Damian Drozdowski, Jakub Tuczyński, Jakub Robotnikowski i Jakub Szymczak, która zdobyła brązowy medal. Jeszcze większe apetyty były związane z występem juniorów. Sztafeta 4x100 w składzie: Bartosz Losy, Patryk Wykrota, Michał Tuczyński i Tomasz Jankowski pobiegła fenomenalnie, zwyciężając swój bieg z ogromną przewagą. Z czasem 42,36 ustanowiła nowy rekord Ostrowa i zdobyła złote medale Mistrzostw Polski Sztafet.

Drugą Mazovię Ciechanów wyprzedziła o ponad pół sekundy, a trzeci MKS Czechowice-Dziedzice o prawie sekundę. Największą niespodziankę sprawiła sztafeta 4x400 metrów w składzie: Patryk Wykrota, Tomasz Jankowski, Michał Kalina i Bartosz Losy, która zdobyła srebrny medal z czasem 3:21:04. Druga sztafeta Stali LA uplasowała się na siódmym miejscu. Wszyscy to podopieczni trenera Michała Walczaka.

na fot. Złota sztafeta 4x100 metrów juniorów KS Stal LA