Zdziesiątkowani, ale wygrali

Bez kilku podstawowych kontuzjowanych graczy muszą sobie radzić koszykarze Arged BM Stali Ostrów, którzy po zaciętym meczu w sobotę, 16 marca w Dąbrowie Górniczej, pokonali tamtejszy MKS 89:85.

Zespół trenera Andrzeja Urbana w Dąbrowie zagrał bez kontuzjowanych do końca sezonu Damiana Kuliga i Arunasa Mikalauskasa. Zabrakło także leczących mniej poważne urazy Michała Chylińskiego i Aigarsa Skele. Mimo tak poważnych osłabień, Stal do przerwy była stroną dominującą i wygrywała nawet różnicą 10 punktów. W trzeciej kwarcie gospodarze odrobili straty i prowadzili, a w 35 minucie meczu było nawet 81:72 dla MKS-u. Końcówka jednak należała do popularnej „Stalówki”, w której niesamowitymi rzutami popisywał się Laurynas Beliauskas. Skuteczny był także Rodney Chatman, a zwycięstwo rzutami wolnymi zapewnił Nemanja Djurisić. Stal wygrała 89:85, odnosząc 15 zwycięstwo w sezonie, co plasuje ją nadal na czwartym miejscu Orlen Basket Ligi. Kolejne dwa mecze zespół z Ostrowa rozegra także na wyjazdach.

MKS Dąbrowa Górnicza - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 85:89 (22:25, 27:29, 20:13, 16:22)

MKS: Tayler Persons 19, Lovell Cabbil 14, Xeyrius Williams 12, Marc Garcia 12, Nicolas Carvacho 10, Błażej Kulikowski 9, Dawid Słupiński 4, Dominik Wilczek 3, Marcin Piechowicz 2.

Arged BM Stal: Laurynas Beliauskas 24, Rodney Chatman 17, Ojars Silins 14, Nemanja Djurisić 13, Tomasz Gielo 10, David Brembly 9, Krzysztof Sulima 2, Wiktor Sewioł 0, Aleksander Załucki 0.