Poznań znów ograny

Siatkarskie derby Wielkopolski w drugiej lidze dla MKS-u Kalisz. W sobotę, w hali Arena kaliszanie pokonali na własnym parkiecie AZS UAM Poznan 3:1. Ale komplet punktów nie wpadł gospodarzom łatwo. Przeciwnie, mecz był wyrównany, a pierwszego seta wygrali goście 25:23. W kolejnych setach, w końcówkach lepsi byli już gospodarze wygrywając je odpowiednio do 23, 22 i ponownie 23. Tym samym druga wygrana kaliszan w rundzie zasadniczej z poznańską ekipą stała się faktem. Mecz ocenili dla Radia Centrum trener MKS-u Marian Durlej i kapitan Patryk Spychała.

"Powiem szczerze, że wcale nie szkoda mi tego przegranego pierwszego seta, bo chłopcy zobaczyli, że wygrana z Poznaniem nigdy nie przychodzi łatwo i tu trzeba grać, solidnie akcje prowadzić do końca. Kluczem do tego zwycięstwa był niezły atak, kombinacyjna gra, i że w końcówkach nie bali się zaryzykować. Oczywiście był jeszcze przestoje i błędy, ale jest komplet punktów i nie mogę mieć żadnych pretensji do zespołu"

"Zawsze te derbowe pojedynki są bardzo zacięte. Mamy dwie wygrane z zespołem z Poznania i z tego bardzo się cieszymy. Dzięki tej wygranej w doskonałych humorach rozjedziemy się na święta. W tym meczu UAM Poznań nie radził sobie z naszą zagrywką i dzięki temu sporo punktów zdobyliśmy, ale też w końcówkach wykazaliśmy więcej woli walki".

W sobotnim meczu bardzo dobry występ zanotowali m.in. Dawid Kowalewski i Michał Makowski. Ten pierwszy wszedł na boisko w drugim secie, i do końca znakomicie atakował, natomiast Michał w decydujących momentach zdobywał punkty potężną zagrywką. Dzięki tej wygranej MKS awansował na drugie miejsce w tabeli. Wszystko wskazuje na to, że oba zespoły spotkają się ponownie w rundzie play off, ale to kaliszanie będą mieli korzystniejszy układ meczów.

MKS Kalisz - AZS UAM Poznań 3:1 (23:25, 25:23, 25:22, 25:23)

MKS: Spychała, Lipa, Kuna, Dłubała, Makowski, Porada, Odwarzny (libero) oraz Kowalewski, Wroniecki, Skadłubowicz.
AZS: Radomski, Józefczak, Bukowski, Murdzia, Janiak, Pachliński, Lisiecki (libero) Zapaśnik.

TRWA RADIOWY PLEBISCYT na Sportowca Roku 2011. Głosować możecie za pomocą SMS-ów. Głosowanie trwa do 7 stycznia 2012 włącznie. Zwycięzca, prócz lauru uznania, otrzyma Honorowy Mikrofon Radia Centrum. Oddaj swój głos ------> TUTAJ