Stalówka z pucharem

Trzy zwycięstwa i pewny triumf w Turnieju o Puchar Burmistrza Łowicza - to bilans weekendu koszykarzy BM Węgiel Stal Ostrów, którzy na dwa tygodnie przed startem sezonu ligowego pokazują, że są dobrze przygotowani do walki o punkty i awans do pierwszej ligi.

W pierwszym turniejowym meczu rozegranym późnym wieczorem w piątek popularna "Stalówka" rozgromiła Doral Nysę Kłodzko 99:56. W drugim sobotnim meczu przez 30 minut trwała zacięta rywalizacja pomiędzy Księżakiem Łowicz a BM Węgiel Stalą Ostrów. Po trzech kwartach był remis. - "W drugiej połowie zaczęliśmy grać agresywniej w obronie, co przyniosło efekt" - powiedział Radiu Centrum Mikołaj Czaja. Jego zespół wygrał ostatnią kwartę 23:14, a cały mecz 89:80. Ostrowianie zrewanżowali się tym samym Księżakowi za porażkę sprzed tygodnia we własnej hali. W ostatnim niedzielnym meczu BM Węgiel Stal Ostrów wygrał z MKS-em Skierniewice 72:64. Tym razem ostrowscy koszykarze od początku meczu kontrolowali przebieg spotkania. Najwięcej punktów w tym meczu dla Stali rzucili: Dryjański 19, Olejnik 11, Szwarski i Zębski po 8.