Trzynaste zwycięstwo Open

Marcin StokłosaOpen Florentyna Pleszew nadal niepokonany. W niedzielę podopieczni trenera Andrzeja Kowalczyka odnieśli trzynaste zwycięstwo w tym sezonie. Nie bez problemów pleszewianie wygrali w Sopocie z rezerwami Trefla 84:69, choć do przerwy przegrywali różnicą 10 punktów.

Od początku mecz nie układał się po myśli zespołu z Pleszewa, który w czwartej minucie przegrywał 5:12, a w jedenastej 17:26. Do przerwy było 43:33 dla rezerw Trefla i w Sopocie zanosiło się na sensację. Mecz koszykówki trwa jednak 40 minut i po przerwie na parkiecie dominował już tylko lider tabeli. W 24 minucie Open wyszedł na pierwsze w tym meczu prowadzenie. Trzecią kwartę pleszewianie wygrali aż 29:13. W 33 minucie Trefl zmniejszył straty do czterech punktów. Wówczas o czas poprosił trener Andrzej Kowalczyk. Po powrocie na parkiet przez kolejne 5 minut goście rzucili 15 punktów z rzędu i było praktycznie po meczu. Ostatecznie Open Florentyna Pleszew wygrał w Sopocie 84:69. Fenomenalne spotkanie rozegrał Marcin Stokłosa. Najlepszy asystent ligi, tym razem znakomicie również rzucał. Zdobył 30 punktów, zebrał 6 piłek i zanotował 12 asyst. Double-double zanotował również Wojciech Żurawski, który zdobył 17 punktów i zebrał 12 piłek.
Open Florentyna Pleszew z kompletem 13 zwycięstw jest oczywiście liderem tabeli grupy A II ligi koszykarzy.