Kolejna porażka kaliskich siatkarek

Drugiej porażki w półfinale ligi siatkówki kobiet doznały siatkarki Winiar. Tym razem kaliszanki we własnej hali uległy Muszyniance Muszyna 0:3. Decydujący wpływ na cały mecz miał pierwszy set który trwał: uwaga 41 minut. W końcówce tej partii gospodnie prowadziły 24 :22 i gdy wydawało się że mają seta w kieszeni, rywalki wyrównały i zaczęła się walka punkt za punkt. Ostatecznie to Muszynianka wygrała tego seta 34:32. Kolejne dwa sety Winiary przegrały 22:25 i 17:25. O meczu, a zwłaszcza o tym pierwszym secie mówią: Joanna Mirek z Muszynianki i Anna Barańska z Winiar.

Joanna Mirek: "Z pewnością ten pierwszy wyjątkowy set ustawił mecz. Wiedziałyśmy że po pierwszej przegranej kaliszanki od razu na nas naskoczą i trzeba wygrać pierwszą partię. Cieszymy się ogromnie że wracamy z Kalisza z pokaźną zaliczką jaką są dwa zwycięstwa".

Anna Barańska: "Trudno komentować ten mecz. Pierwszego seta to my powinniśmy wygrać mając dwie piłki setowe. Niestety stało się inaczej i to podcięło nam skrzydła. Zaczęłyśmy mieć dziwne przestoje prowadząc nawet czterema punktami Muszynianka szybko na doganiała. Cóż pozostaje walczyć w Muszynie. Tam musimy już ryzykować, bo nie mamy nic do stracenia".

Zespół przyjezdnych doskonale grał blokiem, a ataki Joanny Mirek były nie do zatrzymania. Najlepszą zawodniczką tego meczu została libero Muszynianki Mariola Zenik. Stan półfinałowej rywalizacji wynosi więc 2:0 dla Muszynianki, a przypomnijmy, że zespoły grają do trzech zwycięstw. Kolejne mecze rozegrane zostaną w Muszynie, w sobotę i ewentualnie w niedzielę. Gdyby kaliszankom udało się wygrać oba te spotkania, to na piąty pojedynek zespoły ponownie przyjadą do hali Winiary Arena.

Winiary Kalisz - Muszynianka Fakro Muszyna 0:3 (32:34, 22:25, 17:25)