Styczeń z Radą Kobiet

Jak żyć z pasją? Skąd czerpać motywację i energię bez sięgania po szkodliwe wspomagacze? Odpowiedzi na te pytania poznają dziś uczniowie I LO im. Adama Asnyka w Kaliszu, dzięki spotkaniu z dr. Erykiem Matuszkiewiczem, kaliszaninem, absolwentem "Asnyka", lekarzem toksykologiem. Spotkanie zostało zorganizowane przez kaliską Radę Kobiet, która planuje już kolejne prelekcje, tym razem otwarte dla każdego.

"Kolejne spotkanie 26 stycznia jest spotkaniem otwartym i zapraszamy na nie już dzisiaj. Naszym gościem będzie pani Prof. Janina Stępińska, znakomita kardiolożka, która opowie o tym jak dbać o serce, jakie są nowoczesne metody leczenia chorób serca. Ale opowiemy także o jej związkach z naszym miastem. To wszystko 26 stycznia w Villi Calisia o godz. 18:00, zapraszamy" - powiedziała radiuCENTRUM Iwona Cieślak, członkini Rady Kobiet. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Prof. Janina Stępińska, znakomita kardiolożka, specjalistka w leczeniu najtrudniejszych chorób serca, członkini honorowa Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, któremu przewodniczyła jako pierwsza i jedyna dotąd kobieta na tym stanowisku. Z naszym miastem związana także poprzez pracę naukową ojca. Prof. Tadeusz Drewnowski, literaturoznawca, dziennikarz i krytyk literacki, edytor twórczości Tadeusza Borowskiego i "Dzienników" Marii Dąbrowskiej przez wiele lat współpracował z Kaliskim Towarzystwem Przyjaciół Nauk.

Autor: 

Personalia

e-mail
gorcewicz@rc.fm

Nazwisko: 

Górcewicz

NEWS nr 2: 

N

Każde forum komentarzy umieszczone pod informacjami prasowymi na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), nie jest moderowane w czasie rzeczywistym - komentarze nie są weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Nie jest dozwolone umieszczanie w ww. komentarzach: nazw i marek o charakterze komercyjnym, linków czy innego rodzaju przekierowań do innych stron internetowych i jakichkolwiek obiektów graficznych. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać na adres: adm@rc.fm. Wpisując jakikolwiek komentarz na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), autor tego komentarza przyjmuje świadomie do wiadomości i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm) do usunięcia lub modyfikacyjnego skrótu wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm).