Spotkania z podróżą

Ogromnym powodzeniem wśród Kaliszan cieszyły się I Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką, które odbyły się w Centrum Kultury i Sztuki w miniony weekend.
RadioCentrum rozmawiało z pomysłodawcą - Pawłem Krymarysem, Krystianem Machnikiem - organizatorem wypraw do Czarnobyla oraz z Anią Buzek - fotograf i podróżniczką, która odwiedziła 45 krajów.

Miejscowości: 

Kultura: 

Parkowanie w Pleszewie

Pleszew dołącza do miast, w których będzie można płacić za parkowanie, za pomocą aplikacji Mobilet. Wystarczy smartfon z pieniędzmi na koncie i bez szukania sklepu z biletem i planowania czasu parkowania, będzie można sobie sprawę załatwić. Andrzej Jędruszek - zastępca burmistrza Pleszewa potwierdza radiu Centrum, że aplikacja mobilna umożliwiająca płatność za parking w Pleszewie oraz w innych miastach, będących w systemie "Mobilet" zostanie uruchomiona w Pleszewie w połowie kwietnia.

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Koniec eldorado

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie kończy śledztwo w sprawie próby wyłudzenia podatku w wysokości 1 700 000 złotych. Zarzuty usłyszało już 9 osób, którym grozi 10 lat więzienia. A wszystko przez fałszywe faktury i handel srebrem, którego nie było. Grupa wpadła, gdy jeden z członków - mieszkaniec Kalisza - pojawił się w Urzędzie Skarbowym z wnioskiem o zwrot wysokiego podatku, za towar, którego faktycznie nie kupił .

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Odrzucają pomoc

Ponad 120 zgłoszeń dotyczących osób bezdomnych od początku roku odnotowała kaliska straż miejska. Tylko w lutym takich przypadków było 68. Niestety w wielu sytuacjach strażnicy podejmują interwencje wobec wciąż tych samych osób. Tak było m.in. w przypadku mężczyzny koczującego w altanie na ogródkach działkowych na Piskorzewiu. Jak mówi radiuCENTRUM komendant kaliskiej straży miejskiej Dariusz Hybś wychłodzony bezdomny kilkakrotnie trafiał do szpitala czy noclegowni:

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Tenisowe niespodzianki

Nie Daniel Górak, który uchodził za faworyta prezesa Ochmana Raszków, ale rozstawiony z numerem jeden, Jakub Dyjas został po raz pierwszy indywidualnym mistrzem Polski w tenisie stołowym podczas imprezy rozegranej od piątku do niedzieli w Raszkowie. Wśród kobiet w grze singlowej o pierwszym tytule marzyła Natalia Partyka, która jednak w finale przegrała ze swoją imienniczką, Natalią Bajor 2:4.

Miejscowości: 

sport: 

10 setów w 2 dni

nie

Dwa pięciosetowe pojedynki na początek fazy play off rozegrały w ten weekend kaliskie siatkarki z Azotami Tarnów. W sobotę, w hali Arena choć kaliszanki pewnie wygrały dwa pierwsze sety do 13-tu i 20-tu, to przegrały mecz 2:3. Dzień później role się odwróciły. To przyjezdne wygrały pierwsze dwie partie, ale kolejne sety należały do kaliszanek. Drużyna Energa MKS Kalisz wygrała je do 14-tu, 16-tu i tiebreaka 15:12 i mogła się cieszyć ze zwycięstwa.

sport: 

Miejscowości: 

Są w Final Four

W sobotę zapewnili sobie awans do Final Four Mistrzostw Polski Juniorów, a w niedzielę wygrali z innym, dotąd niepokonanym zespołem, Siódemką Miedź Legnica. Szczypiorniści Ostrovii z kompletem zwycięstw wygrali w Legnicy turniej ćwierćfinałowy, pokonując najpierw po rzutach karnych, PGE Vive Kielce, w sobotę Azoty Puławy 36:25, natomiast w niedzielę po zaciętym meczu gospodarzy 31:29.

Miejscowości: 

sport: 

Strony