Odetchnęli z ulgą

nie

Skończyło się na strachu i krótkiej, góra kilkunastodniowej pauzie - mowa o kontuzji Krzysztofa Łyżwy. Czołowy piłkarz ręczny Ostrovii urazu mięśnia dwugłowego uda nabawił się podczas sobotniego meczu z MTS-em Chrzanów. Po szczegółowych badaniach okazało się, że na szczęście nie stało się nic groźnego. "Jestem już po badaniu USG. Nie ma zerwania, a tylko lekkie naciągnięcie.

sport: 

Miejscowości: 

Eko MZK

nie

Ambitne i ekologiczne plany ma ostrowska spółka Miejski Zakład Komunikacji. W ciągu trzech lat chce zakupić 16 nowych autobusów, z których 9 będzie mieć napęd elektryczny. Pozostałe to diesle, ale o najwyższej europejskiej normie ekologicznej. A zasilaniem dla pojazdów ma być energia pozyskiwana przez drugą z miejskich spółek- Ostrowski Zakład Ciepłowniczy. "Wszyscy mówią o kupowaniu autobusów elektrycznych, ale nie wszyscy mają dostęp do tańszej energii"- powiedział Radiu Centrum prezes MZK, Bartosz Ziółkowski:

społeczno-polityczne: 

Miejscowości: 

Ostatnie prace

nie

Ostatnie pieniądze, na ostatnie prace przy zbiorniku w Kobylej Górze w powiecie ostrzeszowskim. Samorząd województwa przeznaczył ponad 1 100 000 złotych, na dokończenie rozpoczętej w 2015 roku inwestycji. A o szczegółach powiedział Radiu Centrum wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski:

społeczno-polityczne: 

Miejscowości: 

Na koniec rundy

nie

Ostatnie dwa ligowe spotkania rundy zasadniczej rozegrają dziś/w środę i sobotę kaliscy siatkarze. Najpierw MKS Kalisz na wyjeździe zmierzy się z Bzurą Ozorków. To rywal, który zamyka drugoligową tabelę i przez cały sezon wygrał tylko jedno spotkanie, stąd jak powiedział Radiu Centrum drugi trener MKS-u Andrzej Płócienniczak kaliszanie postarają się zakończyć sezon dwoma zwycięstwami:

sport: 

Miejscowości: 

Nadal kibicuje Ostrovii

Nie gra już w Ostrovii, bo od tego sezonu broni barw ekstraklasowego MKK Siedlce, ale nadal trzyma kciuki za swój były klub - mowa o Magdalenie Parysek, koszykarce, która przez ładnych parę lat reprezentowała biało-czerwone barwy i była jedną z liderek Ostrovii. Teraz 26-letnia zawodniczka gościnnie ogląda mecze swoich koleżanek. Kilka dni temu gościła w Ostrowie, gdzie obejrzała mecz na szczycie I ligi. "Dostałyśmy wolny weekend i dzięki temu mogłam zobaczyć na żywo swój były zespół" - powiedziała Radiu Centrum Magdalena Parysek:

Miejscowości: 

GazetaKaliska.pl

sport: 

Łupem na komendę

Do nietypowego jak na nasze realia zdarzenia doszło 15 lutego w ostrowskiej komendzie policji. Zgłosił się tam młody mężczyzna, który oznajmił policjantom, że ukradł rower. Co więcej, 23-latek postanowił zwrócić skradziony jednoślad i dlatego przyjechał nim do ostrowskiej jednostki. O szczegółach powiedziała Radiu Centrum sierż. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy:

Prawo: 

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Miliony na sprzęt

nie

10 mln zł zainwestuje w tym roku Pleszewskie Centrum Medyczne w nowy sprzęt. Pieniądze to w większości środki własne szpitala. Zdaniem prezesa Tadeusza Stefaniaka, trzeba inwestować, aby utrzymać dobre miejsce pleszewskiej lecznicy w rankingu polskich szpitali. Poza tym sprzęt się zużywa technologicznie. Tomograf jednorzędowy, który był hitem 15 lat temu, powinien być wymieniony. – Teraz najnowocześniejsza jest 64-rzędówka – podkreśla Tadeusz Stefaniak. Na liście zakupów PCM najdroższy jest mammograf cyfrowy, kosztuje 1 mln zł, ale jest niezbędny przy profilaktyce.

społeczno-polityczne: 

Miejscowości: 

300 Plus

Jeszcze więcej dzieci przyszło na świat w ostrowskim szpitalu. W ubiegłym roku urodziło się tutaj 1700 maluchów, czyli prawie 300 więcej niż w latach poprzednich. Zgodnie z procedurą wszystkie trafiły na oddział neonatologii, gdzie przeszły badania przed wypisem do domu. "Oddział podzielony jest na 3 części- jest intensywna terapia, opieka pośrednia i właśnie część dla matek z dziećmi"- powiedziała Radiu Centrum Katarzyna Bierła, ordynator ostrowskiej neonatologii:

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Rekordowy finał

nie

Ponad 257 000 złotych. Tyle zebrano w ramach kaliskiego 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 10 stycznia. To rekordowa kwota, bo to o ponad 60 000 złotych więcej niż w roku ubiegłym.
Kwestowało 650 wolontariuszy. I to właśnie przede wszystkim im, ale również mieszkańcom Kalisza dziękował we wtorek szef kaliskiego sztabu WOŚP, Mirosław Przybyła:

społeczno-polityczne: 

Miejscowości: 

Do zespołu

Posłanka Polskiego Stronnictwa Ludowego Andżelika Możdżanowska chce dołączyć do parlamentarnego zespołu ds. budowy drogi ekspresowej S12. Tym samym będzie drugim parlamentarzystą opozycji w tym gronie, bowiem na razie zespół tworzy sześcioro posłów PiS-u (Joanna Lichocka, Jan Mosiński, Piotr Kaleta, Andrzej Kosztowniak, Tomasz Ławniczak, Robert Telus), oraz poseł Adam Szłapka z .Nowoczesnej.

GazetaKaliska.pl

Miejscowości: 

GazetaKaliska.pl

społeczno-polityczne: 

Strony