Nowi w sieci

nie

Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska powiększona i liczy aktualnie już 116 członków. W Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia jedenastu certyfikatów członkowskich nowym podmiotom m.in. sklepom, restauracjom i zakładom przetwórczym. W tym elitarnym gronie znalazła się kaliska restauracja Komoda Club przy Niecałej. A jak informuje Radio Centrum wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski ideą sieci jest promocja produkcji i sprzedaży lokalnej i regionalnej żywności:

społeczno-polityczne: 

Miejscowości: 

Nawet dożywocie

51-latek odpowie za podwójną próbę usiłowania zabójstwa przy użyciu broni palnej. Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Kaliszu. Do zdarzenia doszło 11 sierpnia 2014 roku. Wtedy napastnik strzelał do właściciela komisu w Jarocinie, a następnie w Wałkowie (w powiecie krotoszyńskim) zaatakował z broni policjanta, który próbował zatrzymać jego samochód. Mówi Radiu Centrum prokurator Janusz Walczak.

Prawo: 

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Rady i porady

Od 4 miesięcy w ostrowskim biurze poselskim Przemysława Krysztofiaka przyciągają mieszkańców z całego powiatu. I pokazują, jak wielkie jest zapotrzebowanie na tego typu usługi. Przez ten czas dwóch radców prawnych przyjęło ponad 130 osób, które zgłosiły się po poradę. A sprawy były najróżniejsze - od związanych z działalnością gospodarczą, poprzez spadkowe czy wreszcie rodzinne.
"Same porady sprowadzają się do udzielenia wskazówek co do interpretacji przepisów" - powiedział Radiu Centrum Przemysław Krysztofiak:

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Operacja SZPITAL

nie

Gotowy jest plan rozbudowy ostrowskiego szpitala. Powstanie nowoczesny, dwupoziomowy budynek, od którego łącznikiem będzie można przejść do pozostałej części obiektu. Rozbudowa oznacza przede wszystkim rozwój placówki, ale też jej dostosowanie do nowych standardów i przyszłorocznych kontraktów z NFZ. Najbardziej palący problem to oddział intensywnej terapii, który musi znaleźć nowe pomieszczenia.

społeczno-polityczne: 

Miejscowości: 

Las marihuany

Uprawa marihuany sprytnie ukryta w lesie na terenie gminy Mycielin. Kaliscy policjanci odkryli 18 krzewów konopi rosnących na specjalnie przygotowanej polanie. Jak się okazało, nielegalną uprawę prowadził 18-letni mieszkaniec tej gminy. O szczegółach powiedziała Radiu Centrum sierżant sztabowy Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik kaliskiej policji:

Prawo: 

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Niż ze zwyżką

Rekordowy nabór do szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego. Mimo, że to rocznik niżu demograficznego, to jednak przyjęto 1694 uczniów, czyli tyle samo, ile przed rokiem. Największą popularnością cieszą się nadal licea ogólnokształcące, w których od września działać będzie 21 oddziałów. W szkołach technicznych i zawodowych powstanie 28 klas.
"To jest bardzo dobry nabór i dla nas powód do zadowolenia" - powiedział Radiu Centrum wicestarosta ostrowski Tomasz Ławniczak:

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

PK(P)S ?

Czy dworzec PKS zostanie przeniesiony na dworzec PKP w Kaliszu? Władze miasta biorą to pod uwagę. "Nie jestem entuzjastą takiego rozwiązania. Natomiast jeśli się okaże, że kilka czy kilkanaście osób dziennie będzie korzystało z budynku dworca PKS, a my zainwestujemy pieniądze nasze i unijne ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w centrum przesiadkowe, to byłoby to racjonalne rozwiązanie" - powiedział Radiu Centrum prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński:

"Oczywiście miałoby to swoje konsekwencje. Nie są to proste sprawy".

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Kanalizacja Szałego

nie

Pierwszy etap kanalizacji Szałego w gminie Opatówek (powiat kaliski) zakończony. Na początek skanalizowana została główna ulica, czyli Kaliska oraz Słoneczna. Jak powiedział Radiu Centrum wójt Opatówka Sebastian Wardęcki, w najbliższych tygodniach rozpocznie się przyłączanie gospodarstw do sieci.

społeczno-polityczne: 

Miejscowości: 

Krakowiak po kontuzji

Utalentowany junior ŻKS Ostrovia, Norbert Krakowiak wrócił na tor po kontuzji nogi, której nabawił się na jednym z treningów. Niespełna 16-letni żużlowiec wyleczył już uraz i w poniedziałek trenował na ostrowskim torze. We wtorek natomiast pojedzie w I rundzie Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski, która zostanie rozegrana na torze w Ostrowie. Mówi Norbert Krakowiak:

Miejscowości: 

sport: 

Strony