Żużel po nowemu

Sześć zespołów, w tym ŻKS Ostrovia wystąpi w rozgrywkach pierwszej ligi żużla w sezonie 2012. Podczas środowych obrad w Warszawie ustalono także nowy regularmin i terminarz rozgrywek. Tymczasem już w czwartek na ostrowskim torze ma się odbyć pierwszy w tym sezonie trening żużlowców Ostrovii. Początek o godzinie 15:00.

Miejscowości: 

sport: 

Oszukane przez rzekome wnuki

Bezskuteczne okazują się dotychczasowe apele policjantów ostrzegające przed oszustami, działajacymi metodą na tzw. "wnuczka". We wtorek w ten sposób oszukane zostały kolejne starsze osoby, mieszkanki regionu. 76-letnia pleszewianka straciła 5 000 złotych, a 70-letnia mieszkanka Ostrowa - 10 000 złotych.

Prawo: 

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Na doposażenie laboratorium

Przedsiębiorstwo Komunalne w Pleszewie jako jedno z trzech w Wielkopolsce otrzyma z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska pieniądze na doposażenie laboratorium. O dotację ubiegało się ponad 100 firm z całej Wielkopolski. Przyznano ją trzem podmiotom, w tym pleszewskiej "komunalce".

Miejscowości: 

społeczno-polityczne: 

Strony