Ola z awansem na mistrzostwa świata
29 kw. 2026 - 11:17 – red. wydania: kostecki@rc.fm
Zajęła szóste miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów i wywalczyła tym samym awans na mistrzostwa Europy i mistrzostw świata. Mowa o Aleksandrze Wawrzyniak z Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego, która świetnie spisała się podczas XXXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Trzech reprezentantów Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego brało udział w zakończonym w niedzielę finale Mistrzostw Polski Juniorów w szachach klasycznych w miejscowości Ossa k. Białej Rawskiej w województwie łódzkim w ramach XXXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Najlepiej spisała się Aleksandra Wawrzyniak, która zajmując wysokie szóste miejsce w swojej kategorii wiekowej D12 wywalczyła prawo startu w Mistrzostwach Świata i Europy. „Gra Oli przez cały turniej była na bardzo wysokim poziomie i dostarczyła wielu emocji” – powiedział radiuCENTRUM Szymon Pieczewski, prezes Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego. W tej samej grupie D12 bardzo dobrze zaprezentowała się również jej siostra Weronika, która zajęła 21 miejsce.
na fot.: Dekoracja najlepszych w kategorii D12 / fot. FB Ostrowskie Towarzystwo Szachowe
Barwy Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego reprezentował także w grupie chłopców C12 Leon Radziszewski, który po bardzo dobrym początku turnieju, ostatecznie uplasował się na 37 miejscu.

na fot.: Reprezentanci OTSZ-u podczas XXXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży / fot. FB Ostrowskie Towarzystwo Szachowe
Autor:

Personalia
- kmiecik@rc.fm
Nazwisko:

NEWS nr 2:
Każde forum komentarzy umieszczone pod informacjami prasowymi na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), nie jest moderowane w czasie rzeczywistym - komentarze nie są weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Nie jest dozwolone umieszczanie w ww. komentarzach: nazw i marek o charakterze komercyjnym, linków czy innego rodzaju przekierowań do innych stron internetowych i jakichkolwiek obiektów graficznych. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać na adres: adm@rc.fm. Wpisując jakikolwiek komentarz na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), autor tego komentarza przyjmuje świadomie do wiadomości i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm) do usunięcia lub modyfikacyjnego skrótu wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm).








na fot.: mecz obu drużyn z fazy zasadniczej

na fot.: Centra po nieudanym początku rundy wiosennej, w piątek odniosła drugie z rzędu zwycięstwo
na fot.: po sromotnej porażce w Pile żużlowcy Moonfin Magnusa Ostrów chcą się zrehabilitować, ale o niespodziankę w starciu z liderem nie będzie łatwo.


na fot.: Bydgoszczanie byli szybsi od gospodarzy, wygrywali starty i obierali korzystniejsze ścieżki jazdy
na fot..: Moonfin Magnus Ostrów rozczarowuje na początku sezonu 2026
na fot.: Abramczyk Polonia Bydgoszcz pokazała moc w Ostrowie


na fot.: po meczu zespół tradycyjnie dziękował kibicom za doping
na fot.: Ostrowscy kibice mieli powody do radości, szczególnie w pierwszej połowie spotkania
na fot.: w drugiej połowie Industria Kielce potwierdziła swoją dominację

na fot: radość Ostrowian po ostatnim wyścigu
na fot: podium Mistrzostw Europy Drużyn Klubowych w Speedrowerze, które odbyły się w Lesznie
na fot: Sitodruk Omega Ostrów mistrzem Europy drużyn klubowych




















