Derby dla Nielby

Trzecią porażkę w piłkarskiej II lidze odniosła Jarota Jarocin, która uległa w derbach Wielkopolski - Nielbie Wągrowiec 2:3. Bardzo emocjonująca była druga połowa, gdzie kibice zobaczyli aż cztery bramki.

Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze Nielby, którzy już w 3. minucie wyszli na prowadzenie. Wtedy Mateusz Witomski wpadł w pole karne i strzałem w długi róg pokonał Dariusza Brzostowskiego. W 27. minucie doskonałą szansę na wyrównanie miał Grzegorz Idzikowski, ale piłka po jego uderzeniu głową poszybowała wysoko nad bramką. Jeszcze przed przerwą podopieczni Czesława Owczarka mogli doprowadzić do wyrównania, ale swoje szanse zmarnowali - Krzysztof Gościniak i Dariusz Juracki

W drugiej połowie kibice, którzy zasiedli na stadionie w Wągrowcu zobaczyli aż cztery bramki. W 61. minucie Rafał Leśniewski silnym strzałem wpakował piłkę do siatki Jaroty i gospodarze prowadzili już 2:0. Po stracie drugiego gola podopieczni Czesława Owczarka wzięli się za odrabianie strat i 180 sekund później zdobyli bramkę kontaktową. W polu karnym faulowany był Krzysztof Bartoszak i arbiter główny wskazał na „wapno". Do piłki oddalonej jedenaście metrów od bramki podszedł Krzysztof Gościniak i silnym uderzeniem pokonał Jacka Wosickiego. Tuż przed końcem meczu Piotr Garbarek doprowadził do wyrównania. Wydawało się, że obydwie drużyny podzielą się punktami, jednak w doliczonym czasie Piotr Sarbinowski zdołał pokonać bramkarza przyjezdnych i zapewnił trzy punkty gospodarzom. Nielba kończyła ten mecz w „dziesiątkę", gdyż drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Artur Bartkowiak i musiał wcześniej opuścić plac gry.

„Jarota grał w piłkę, a Nielba jak zwykle wygrała derby. Na boiskach drugoligowych pewne błędy nie powinny się bowiem przytrafiać. Mam wrażenie, że niektórych zawodników ta klasa rozgrywkowa zwyczajnie przerosła i nie są w stanie grać na odpowiednim poziomie" - komentował mecz Czesław Owczarek, trener Jaroty.

Nielba Wągrowiec - Jarota Jarocin 3:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Witomski (3.), 2:0 Leśniewski (61.), 2:1 Gościniak (64. z karnego), 2:2 Garbarek (88.), 3:2 Sarbinowski (93.)

Nielba: Wosicki - Halaburda, Kotarski, Gąsiorowski Ż, Bartkowiak, Klawiński (78. Wrzeszcz), Figaszewski (65. Sarbinowski), Szyszka, Jarzembowski, Witomski (85. Niedźwiecki), Leśniewski.

Jarota: Brzostowski - Oczkowski, Garbarek, Kieliba (34. Piróg), Śliwa (54. Skokowski), Matuszewski, Idzikowski, Gościniak, Juracki (79. Stefaniak), Manelski (77. Kosiński), Bartoszak.