Derby na remis

Podziałem punktów zakończyły się drugoligowe derby Wielkopolski. Po dość emocjonującym meczu Jarota Jarocin zremisowała w niedzielę na własnym boisku z Nielbą Wągrowiec 1:1. Pierwsi prowadzenie objęli goście, ale dopiero w 70 minucie po bramce Rafała Leśniewskiego. Wyrównał w 82 minucie Karol Danielak. Podopieczni Czesława Owczarka przez ostatnie dziesięć minut spotkania grali w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartką ukarany został Dariusz Juracki.

„Myślę, że mecz był emocjonujący. Stwarzaliśmy sobie sytuacje tak samo jak Nielba. Na pewno kibice mogą być z tego meczu zadowoleni. Każdy z trenerów chciałby zdobyć trzy punkty. Nie udało się i dopisujemy sobie po jednym oczku. Biorąc pod uwagę wszystkie sytuacje to jest to sprawiedliwy remis. Jestem zadowolony z gry swojego zespołu. Dobrze to wyglądało, choć nadal nie mamy dobrej skuteczności." - mówił Czesław Owczarek, trener Jaroty.

„Był to mecz walki. Jeden i drugi zespół wkładał dużo ambicji i mnóstwo swoich sił. Na początku meczu pierwsi mieliśmy taką stu procentową sytuację. Jednak Rafał Leśniewski, który wiele razy się nie myli, to tutaj się pomylił. Chwilę później Jarota miała rzut karny i tym razem pomylił się Krzysztof Gościniak i nadal było 0:0. Powiedzmy sobie szczerze, że w drugiej połowie więcej było walki. Uważam, że 1:1 to jest sprawiedliwy wyniki." - dodał Krzysztof Knychała, opiekun Nielby.

W 28. minucie w polu karnym faulowany był Krzysztof Bartoszak i sędziujący to spotkanie Dawid Bukowczan z Żywca wskazał na wapno. Do piłki oddalonej jedenaście metrów od bramki podszedł Krzysztof Gościniak. Uderzył w prawy róg, ale bramkarz gości zdołał obronić ten strzał. Już w pierwszej połowie boisko musiał opuścić Adam Łagiewka, któremu odnowiła się kontuzja łydki. Kolejne spotkanie podopieczni Czesława Owczarkaa rozegrają na własnym boisku w środę z Bałtykiem Gdynia. Początek meczu zaplanowano na godz. 17:30.

Jarota Jarocin - Nielba Wągrowiec 1:1 (0:0)
Bramki:
0:1 - Rafał Leśniewski (70.)
1:1 - Karol Danielak (82.)

Jarota Jarocin: Dariusz Brzostowski, Hubert Oczkowski (73. Paweł Majusiak), Dawid Piróg, Krzysztof Czabański, Dariusz Juracki, Jacek Pacyński, Grzegorz Idzikowski, Adam Łagiewka (38. Mateusz Śliwa), Karol Danielak, Krzysztof Gościniak, Krzysztof Bartoszak (62. Szymon Gałczyński.