Derby Wielkopolski dla Calisii

Derby Wielkopolski w trzeciej lidze dla gości z Kalisza. Trzynasta kolejka ligowych rozgrywek okazała się szczęśliwa dla Calisii Kalisz, która w wyjazdowym spotkaniu pokonała Polonię Leszno 1:0. Choć kaliszanie już od pierwszych minut częściej byli przy piłce i stworzyli kilka okazji strzeleckich, to do przerwy kibice nie zobaczyli bramek. W 57 minucie Maciej Sowiński idealnie zagrał do Błażeja Ciesielskiego, a ten zdobył gola, jak się potem okazało na wagę kompletu punktów. Warto dodać, że była to już ósma, ligowa bramka powracającego po kotuzji do pełnej formy kaliskiego napastnika.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Calisia wywiozła z Leszna skromne, ale zasłużone zwycięstwo. Kaliska drużyna z bilansem 28 punktów umocniła się na pozycji lidera tabeli, a kolejne w zestawieniu Lech Rypin i Górnik Konin przegrały swoje spotkania, i do podopiecznych Grzegorza Dziubka mają po cztery punkty straty.

Polonia Leszno - KP Calisia Kalisz 0:1 (0:0)
KP Calisia Kalisz: Ludwikowski - Tywoniuk (46. Armatys), Piróg, Wiącek, Frąszczak (71. Kupczyk) - Czech, Sowiński, Lis, Grabowski, Ciesielski - Dziubek.