Wygrali po karnych

Kolejne w rundzie rewanżowej punkty Szczypiorniaka Gorzyce Wielkie. Beniaminek grupy B I ligi piłkarzy ręcznych wygrał w sobotę na wyjeździe po rzutach karnych z UKS-em GOKiS Kąty Wrocławskie.

Po przegranych derbach w Ostrowie Paweł Dutkiewicz zapowiadał, że Szczypiorniak chciałby jeszcze w tej rundzie zdobył 10 punktów. Pierwszy krok do realizacji celu wykonał w Kątach Wrocławskich, gdzie wygrał po serii rzutów karnych 5:3. W regulaminowym czasie gry był remis 21:21. Do przerwy było po 12. Szczypiorniak imponująco otworzył drugą połowę, bo zdobył 4 bramki z rzędu i wydawało się, że jest na dobrej drodze do zainkasowania kompletu trzech punktów. Później mecz się znów wyrównał i grano bramka za bramkę. W 58 minucie gospodarze doprowadzili do remisu 21:21 i wynik nie uległ już zmianie. Zdobyte dwa punkty Szczypiorniak zawdzięcza w dużej mierze bramkarzom. Z dorobkiem 11 punktów beniaminek zajmuje ósme miejsce w tabeli grupy B I ligi. Dodajmy, że w Kątach Wrocławskich najwięcej bramek dla zespołu z Gorzyc Wielkich rzucili: Paweł Dutkiewicz 6 i Mateusz Jedwabny 5.

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie - SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie 21:21 (12:12) k.3:5
Szczypiorniak: Glabik, Potocki - Pernak 1, Piosik 3, Adamczak, Jaruzel, Aleks 3, Jedwabny 5, Abdusalam 1, Błaszczyk, Przyszlak 1, K.Dutkiewicz 1, P.Dutkiewicz 6.