Hat Trick Błażeja

Po dwóch remisach wreszcie zwycięstwo, i to okazałe odnieśli piłkarze Calisii Kalisz. W meczu 8 kolejki, podopieczni Grzegorza Dziubka pokonali na boisku przy Wale Matejki Włocłavię Włocławek 4:0. Z pewnością bohaterem meczu był Błażej Ciesielski, który popisał się hat trickiem. Do przerwy gospodarze, po bramkach Błażeja i Tobiasza Kupczyka prowadzili 2:0. W kolejnych 45 minutach Ciesielski dołożył kolejne dwa gole. "To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne" - mówili zgodnie po meczu trener Grzegorz Dziubek i najskuteczniejszy strzelec Błażej Ciesielski:

"Cieszę się ogromnie, że wygraliśmy i po tych remisach mamy znów komplet punktów. No, a dla mnie radość jest podwójna po to pierwszy mój hat trick w trzeciej lidze, choć w pierwszej połowie mogłem zdobyć jeszcze jednego gola. Ale na pochwałę zasłużył cały zespół".

Po tej wygranej Calisia, z dorobkiem 17 punktów wróciła na fotel lidera trzeciej ligi, choć drugi w zestawieniu Górnik Konin ma taką samą ilość punktów. A w najbliższą niedzielę kaliszanie na wyjeździe zmierzą się z Nordenią Dopiewo.

KP Calisia Kalisz - Włocłavia Włocławek 4:0 (2:0)
1:0 Błażej Ciesielski 18. min
2:0 Tobiasz Kupczyk 27. min
3:0 Błażej Ciesielski 61. min
4:0 Błażej Ciesielski 78. min

Calisia: Ludwikowski - Tywoniuk (46. Czech), Wiącek, Piróg, Grabowski - Błażej Ciesielski, Migawa (74. Janicki), Sowiński, Lis, Kupczyk (65. Mazurek) - Armatys (68. Dziubek)

Włocłavia: Szablewski - Baranowski, Kmieć, Budnicki, Piotrowski - Lamparski, Bartczak (65. Haberski), Dębicki, Frąckowiak (61. Tłuchowski) - Rosiak, Śmigiel