HSV pokonał Ostrovię

Nie było niespodzianki w pokazowym Meczu Gwiazd z okazji 100-lecia Klubu Sportowego Ostrovia. Zespół złożony z najsłynniejszych wychowanków ostrowskiego klubu przegrał z HSV Hamburg 24:42. Nie wynik sportowy, lecz sportowe show i zabawa w pokazowym meczu była jednak najważniejsza.

Mecz rozpoczął się z ponad półgodzinnym opóźnieniem spowodowanych faktem, że HSV z lotniska z Wrocławia do Kalisza jechał autokarem prawie 4,5 godziny. Na początku spotkania Ostrovia prowadziła nawet 6:3. Później jednak wyszedł brak zgrania kombinowanej drużyny Ostrovii. Mówi Bartłomiej Jaszka.

„Widać, że walczyliśmy i staraliśmy się jak najlepiej pokazać na tle silnego rywala. Najwięcej bramek traciliśmy po kontrach zespołu z Hamburga".

W pierwszej połowie w barwach HSV grał Marcin Lijewski, a koszulkę Ostrovii założył jego młodszy brat Krzysztof. Gdyby obaj bracia grali pełne 60 minut w Ostrovii, zdaniem Bartłomieja Tomczaka, pojedynek byłby bardziej wyrównany.

„Wynik mógł wówczas oscylować w granicach remisu. Niestety, drużyna HSV boryka się z kontuzjami i w pierwszej połowie musiał w ich barwach grać Marcin Lijewski, a w drugiej młodszy z braci Krzysztof. Myślę, że mecz mógł się podobać publiczności, choć miał on charakter wybitnie towarzyski.".

Starszy z braci Lijewskich dziękował organizatorom za przygotowanie takiego pojedynku.

„Bardzo fajnie, że doszło do meczu. Cieszę się, że mogliśmy tutaj zagrać. Długo czekaliśmy na możliwość występu w Polsce. Dobrze, że znaleźli się ludzie, którzy nie tylko potrafią ładnie mówić, ale również pokazali, iż mogą zorganizować fajną imprezę" - kończy Marcin Lijewski.