Jarota ograła Calisię

fot:archiwumPiłkarze Jaroty Jarocin pokonali w kolejnym meczu kontrolnym trzecioligową Calisię Kalisz 3:1. W zespole drugoligowca testowany był Mikołaj Szymański. W pierwszej połowie gra obydwu drużyn była wyrównana. Jednak po bramkach Grzegorza Idzikowskiego i Szymona Matuszewskiego to Jarota schodziła na przerwę w lepszych humorach. W drugiej części przeważał jednak zespół z Kalisza. Efektem był kontaktowy gol w 87. minucie, którego autorem był Błażej Ciesielski. Kropkę nad „i" postawił w ostatniej minucie spotkania gracz Jaroty Karol Danielak i ostatecznie podopieczni Czesława Owczarka wygrali 3:1.
W zespole Jaroty Jarocin wystąpił Mikołaj Szymański, który ma za sobą występy w RKS-ie Radomski, Promieniu Opalenica czy w Białym Orle Koźmin. Zagrał on przez całe 45. minut. Najpierw na pozycji napastnika, później jako pomocnik.

Kolejne spotkanie sparingowe Jarota rozegra w najbliższą środę na sztucznej murawie w Jarocinie, gdzie zmierzy się z drużyną Polonii Bytom występującej w Młodej Ekstraklasie. Z kolei zespół Calisii zagra z WSK-em Wieluń.

Jarota Jarocin - Calisia Kalisz 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 - Grzegorz Idzikowski (33.), 2:0 - Szymon Matuszewski (38.), 2:1 - Błażej Ciesielski (87.), 3:1 - Karol Danielak (90.)