Jarota znów przegrywa

Drugą z rzędu porażkę ponieśli w sobotę piłkarze drugoligowej Jaroty Jarocin. Po trudnym spotkaniu przegrali oni na wyjeździe z Lechią Zielona Góra 1:2. Od 68. minuty podopieczni Czesława Owczarka grali w „dziesiątkę", bo czerwoną kartką został ukarany bramkarz Jaroty, Dariusz Brzostowski. Mówi Czesław Owczarek, trener jarocińskiego zespołu:

„W pierwszej części spotkania nie ustrzegliśmy się błędów. Lechia stworzyła sobie po stałych fragmentach sytuacje bramkowe. Nie byli na tyle skuteczni, żeby doprowadzić do remisu. W drugiej połowie było widać, że brakuje nam świeżości. Nie było już płynnej gry. Pojawiały się błędy, które zadecydowały o końcowym wyniku meczu. Mam na myśli stracone bramki. Najpierw na 1:1, a później na 2:1."

Pierwsi prowadzenie objęli przyjezdni. Już w 3. minucie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Gościniak. Gospodarze do wyrównania doprowadzili w 60. minucie, a bramkę zdobył Michał Kojder. Wynik spotkania ustalił osiem minut później Wojciech Okińczyc. Kolejne spotkania jarocińscy piłkarze rozegrają już w środę. Na wyjeździe zmierzą się z Olimpią Grudziądz. Na razie nie jest znana godzina rozpoczęcia tego meczu.

Lechia Zielona Góra - Jarota Jarocin 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 - K. Gościniak (3.), 1:1 - M. Kojder (60.), 2:1 - W. Okińczyc (68. rz.k)