Historyczny awans KKS-u

KKS Kalisz w gronie najlepszych 16-tu drużyn w Polsce! We wtorkowy wieczór, w meczu 1/16 Fortuna Pucharu Polski podopieczni Bartosza Tarachulskiego pokonali na własnym stadionie Olimpię Elbląg 2:0. Bohaterem spotkania był Nestor Gordillo, zdobywca obu goli. Kakaesiacy powinni objąć prowadzenie już w 7 minucie, gdy hiszpański napastnik egzekwował rzut karny i trafił w poprzeczkę. Zrehabilitował się 10 minut później, kiedy uderzeniem z pierwszej piłki wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego Adriana Łuszkiewicza. Ponownie wpisał się na listę strzelców w 51 minucie. Wtedy to otrzymał prostopadłe podanie od Wiktora Smolińskiego i strzałem z pola karnego pokonał bramkarza rywali. Mecz podsumował radiuCENTRUM trener KKS-u Bartosz Tarachulski:

"Uważam, że w pełni zasłużone zwycięstwo. Już na początku spotkania mieliśmy rzut karny i zmarnoaliśmy okazję, ale chłopcy nie podłamali się i strzeliliśmy dwie bramki. Naprawdę duże słowa uznania dla moich zawodników, bo zostawili dużo zdrowia na boisku , zagrali mądrze, dobry mecz. Bardzo się cieszymy, że jestesmy w kolejnej rundzie i czekamy na losowanie kolejnego rywala".

Trzeba też odnotować kilka dobrych interwencji, zwłaszcza w drugiej połowie między kaliskimi słupkami Mateusza Górskiego. Kaliska drużyna pierwszy raz w historii awansowała do tej fazy Pucharu Polski. Wcześniej wyeliminowała z pucharowych rozgrywek Wigry Suwałki i Widzewa Łódź. Kolejnego przeciwnika kaliszanie poznają po piątkowym losowaniu, a mecz zostanie rozegrany 9 listopada.

KKS Kalisz – Olimpia Elbląg 2:0 (1:0)

bramki: 1:0 Nestor Gordillo 18, 2:0 Nestor Gordillo 51.

KKS: Górski – Kendzia, Gawlik, Smoliński – Smajdor (66 Zawistowski), Łuszkiewicz, Wysokiński, Zmorzyński (66 Kamiński) – Putno (83 Koczy), Giel (83 Wilczyński), Gordillo (71 Borecki)

Olimpia: Łęgowski – Jakubczyk (69 Wierzba), Kuczałek, Sarnowski, Stefaniak – Gutowski (78 Kazimierowski), Danilczyk, Czernis (78 Famulak), Rajch (70 Sienkiewicz) – Wojtyra (60 Branecki), Stasiak