Lekkoatletki górą

Medale sypały się niczym z rogu obfitości. Na dodatek przede wszystkim złote. Mowa o fantastycznym występie Klubu Sportowego Stal LA w Mistrzostwach Polski do lat 16 w Słupsku, który wrócił stamtąd z sześcioma krążkami: czterema złotymi i dwoma brązowymi. Trzy złota ostrowianki wywalczyły w niedzielę. Pierwszy zdobyła sztafeta 4x100 metrów dziewcząt w składzie: Olga Szlachta, Oliwia Klar, Dagmara Adamcio i Inga Kanicka. Tytuł mistrzowski zawodniczki Stali okrasiły pobiciem 46-letniego rekordu Polski, finiszując z czasem 48,51 sekundy. Mówi radiuCENTRUM Michał Walczak, trener ostrowskich lekkoatletów:

"Na pewno sportowo był to najlepszy dzień mój jako trenera. Jeden z najlepszych w historii tego klubu. Dziewczyny ze sztafety 4x100 metrów poprawiły rekord Polski, ustanawiając oczywiście nowy rekord Ostrowa, który pobiły o 0,2 sekundy. Do tego tytułu mistrzowskiego, zdobyliśmy kolejne dwa złote medale. Olga Szlachta w wieloskoku i Emilia Twardowska w skoku wzwyż. Obie nie były faworytkami do zwycięstwa, co świadczy także o nieprawdopodobnym charakterze tych dziewczyn. To właśnie chciałem podkreślić - nieprawdopodobnych charakter tych dziewczyn" - powiedział radiuCENTRUM Michał Walczak.

Bohaterką mistrzostw okazała się Olga Szlachta, która zdobyła 3 złoty medale. Do sobotniego tytułu w skoku w dal, dołożyła w niedzielę złoto w sztafecie oraz wieloskoku. Stal była bliska triumfu w klasyfikacji medalowej. W ostatniej konkurencji wyprzedził ją AML Słupsk. Drugie miejsce i tak jest niesamowitym wyczynem ostrowskich lekkoatletek, bo to dziewczęta zdobyły wszystkie medale.

na fot.: Olga Szlachta wraz ze swoim trenerem Michałem Walczakiem

na fot: Sztafeta 4x100 metrów, która przejdzie do historii nie tylko ostrowskiej lekkoatletyki.

Dwa medale z mistrzostw Polski w lekkiej atletyce do lat 16 w Słupsku wywalczyły też kaliskie lekkoatletki. Emilia Wiśniewska z czasem 15:21,20 zdobyła złoto i mistrzowski tytuł w chodzie na 3 kilometry, a jej klubowa koleżanka Paulina Tomaszwska wywalczyła w tej samej rywalizacji srebrny medal i pobiła swój rekord życiowy 15:31,06. Obie zawodniczki są reprezentantkami UKS 12-tki Kalisz i podopiecznymi Pawła Wiśniewskiego.