Przegrali na koniec sezonu

Piłkarze ręczni Arged KPR Ostrovii przegrali w sobotni wieczór w Białej Podlaskiej z AZS-em AWF-em 28:31 w ostatnim meczu sezonu w Lidze Centralnej. Porażka ta nie zmieniła już faktu, że po raz pierwszy w historii ostrowianie awansowali do PGNiG Superligi.
Ostrowski zespół, pomimo zapewnionego już dużo wcześniej mistrzostwa Ligi Centralnej, chciał wygrać ostatni mecz w sezonie. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando lidera tabeli, który prowadził dwukrotnie różnicą nawet pięciu bramek. Do przerwy było 16:30 dla ostrowian. W drugiej połowie defensywa nie funkcjonowała już tak dobrze, zaciął się atak, a gospodarze złapali wiatr w żagle i w 42. minucie doprowadzili do remisu 22:22. Akademicy prowadzenie objęli na 10 minut przed końcem, wykorzystując rzut karny. AZS AWF wygrywał nawet różnicą 4 bramek, a ostatecznie pokonał Arged KPR Ostrovię 31:28. Dla ostrowian to najwyższa porażka w sezonie, bo wcześniejsze dwie były jednobramkowe. Najskuteczniejsi wśród gości w Białej Podlaskiej byli Patryk Marciniak, który rzucił 7 bramek, a po 6 trafili Adamski i Smoliński. Zespół trenerów Macieja Nowakowskiego i Rafała Stempniaka sezon zakończył z bilansem 23 zwycięstw i 3 porażek z dorobkiem 68 punktów i aż o 13 wyprzedził wicemistrza Ligi Centralnej, KPR Legionowo.

AZS AWF Biała Podlaska – Arged KPR Ostrovia 31:28 (13:16)
Arged KPR Ostrovia: Balcerek, Zimny, Foluszny – Marciniak 7, Adamski 6, Smoliński 6, Wojciechowski 4, Gajek 2, Szych 2, J. Przybylski 1, Pawelec.