Skromna wygrana ze Skrą

Od skromnego zwycięstwa 1:0 ze Skrą Częstochowa rozpoczęli występy na własnym boisku w nowym sezonie piłkarze KKS-u Kalisz. Gola na wagę zwycięstwa zdobył 19-letni napastnik Mikołaj Chaciński.

W pierwszym meczu na własnym boisku nowego sezonu w II lidze kaliszanie podejmowali Skrę Częstochowa, która dołączyła do grona drugoligowców po wycofaniu się z rozgrywek Radunii Stężyca. Choć kaliszanie jakością gry nie zachwycali to stworzyli kilka okazji strzeleckich, a w 18 minucie jedną z nich zamienili na gola. Wtedy to Piotr Kusiński zagrał w pole karne do Mikołaja Chacińskiego, a ten precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi gości. Co ciekawe dla 19-letniego napastnika KKS-u było to premierowe trafienie w II lidze. W końcówce drugiej połowy szansę na podwyższenie wyniku miał Bartłomiej Putno, ale tym razem jego strzał na bliższy słupek wyczuł bramkarz Skry. W 89 minucie pozostawiony bez krycia piłkarz Skry Piotr Owczarek umieścił piłkę w kaliskiej bramce, ale na szczęście sędzia wskazał pozycję spaloną. Ostatecznie podopieczni Marcina Woźniaka zdołali utrzymać korzystny wynik do ostatniego gwizdka. Przypomnijmy, że kaliska drużyna nadal musi sobie radzić bez kontuzjowanych doświadczonych graczy Nestora Gordillo i bramkarza Macieja Krakowiaka. W następnej kolejce 4 sierpnia KKS Kalisz zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Puławy.

KKS 1925 Kalisz - Skra Częstochowa 1:0 (1:0)

Bramka: Mikołaj Chaciński (18.)

KKS Kalisz: Maksymilian Ciołek - Jakub Głaz, Wiktor Smoliński, Bartosz Kieliba, Mateusz Gawlik, 5. Jakub Staszak - Bartłomiej Putno, Wiktor Staszak (42. Adrian Cierpka), Piotr Kusiński, Wojciech Maroszek (42. Krzysztof Toporkiewicz) - Mikołaj Chaciński (57. Marcel Szymański, 81. Mateusz Andruszko).

Skra Częstochowa: Bartosz Warszakowski - Mateusz Winciersz (71. Piotr Owczarek), Oliwier Kucharczyk (83. Nikodem Leśniak-Paduch), Hubert Sadowski, Konrad Magnuszewski, Kamil Sobczak -Piotr Nocoń, Igor Ławrynowicz, Jakub Stec, Maciej Wróbel (46. Mateusz Kaczmarek) - Kacper Noworyta (71. Jakub Niedbała).