Szczypiornistki zwyciężają

Pod wodzą nowego trenera kaliskie szczypiornistki wróciły na zwycięskie tory. W sobotni wieczór, w meczu 15 kolejki I ligi grupy B AWS Szczypiorno Kalisz pokonał na własnym parkiecie SPR Olkusz 33:21. Po pierwszej, wyrównanej połowie kaliszanki prowadziły 14:11. Jednak w drugiej odsłonie gospodynie przejęły pełną kontrolę nad spotkaniem, skutecznie kontrowały i powiększały przewagę. W 50 minucie prowadziły już 27:19, a ostatecznie wygrały różnicą 12 trafień. Mecz podsumowała radiuCENTRUM obrotowa kaliskiej drużyny Katarzyna Wilczek, która była najskuteczniejszą zawodniczką na parkiecie i zdobyła dziesięć goli:

"Z tego meczu możemy być zadowolone, jak również nasz nowy trener i kibice. Czekałyśmy na ten powrót na właściwe tory. Co prawda pierwsza połowa nie do końca była po naszej myśli bo było trochę błędów w obronie i ten wynik po 30 minutach nie był zadowalający, ale cieszę się, że w drugiej połowie przyspieszyłyśmy, przejęłyśmy kontrolę nad meczem i postawiłyśmy kropkę nad i pewnie zwyciężając".

Sobotni mecz był debiutem w roli trenera Łukasza Kobusińskiego. To doskonale znany kibicom wieloletni zawodnik kaliskiego MKS-u, który teraz podjął się nowego wyzwania i pierwszy raz poprowadzi żeński zespół. Było to dwunaste zwycięstwo drużyny AWS-u Kalisz, po którym umocniła się w fotelu lidera I ligi grupy B. Drugi w zestawieniu MTS Żory traci do kaliszanek 4 punkty. W następnej kolejce, 18 marca kaliszanki zmierzą się na wyjeździe z MKS-em Karkonosze Jelenia Góra.

SWWS Energa Szczypiorno Kalisz – SPR Olkusz 33:21 (14:11)

AWS Szczypiorno Kalisz: Bielak, Falińska, Prudzienica – Wilczek 10, Miłek 7, Jałoszewska 5, Kucharska 5, Sołdek 3, Gajos 2, Kisiel-Stężała 1, Czapracka, Moskal-Giel, Pesel-Matyjak.

SPR Olkusz: Januszek, Poczęsny – N. Sołościuk 6, Kozyra 5, Herian 3, Zub 2, Basara 1, Faryńska 1, Mrozowska 1, Sioła 1, O. Sołościuk 1, Barczyk, Bartusik.