Zacięty w Puławach

Choć stoczyli zacięty pojedynek z wyżej notowanymi Azotami Puławy, to punktów nie przywieźli. Mowa o kaliskich szczypiornistach, którzy w sobotni wieczór w meczu 12 serii ORLEN Superligi przegrali w Puławach 24:28. Choć gospodarze zaczęli od prowadzenia 6:2, to MKS odrobił straty i na przerwę schodził z jednobramkowym zapasem 15:16. W drugiej połowie kaliszanie też grali jak równy z równym i w 52 minucie widniał remis 22:22. Jednak decydujące fragmenty należały do gospodarzy, którzy ostatecznie wygrali różnicą czterech goli. Mecz podsumował radiuCENTRUM rozgrywający MKS-u Kalisz Bartosz Kowalczyk, który przez kilka sezonów bronił barw Azotów, a w sobotnim meczu musiał przed czasem opuścić parkiet za czerwoną kartkę.

"Na pewno to było całkiem ciekawe widowisko dla kibiców. O naszej porażce zadecydowała znów nieskuteczność. Ciężko pracowaliśmy na niektóre pozycje, a potem z nich nie rzucaliśmy. To był mój pierwszy powrót do Puław odkąd odszedłem z tego klubu. Przez tą czerwoną kartkę przy rzucie karnym, a do tego porażkę nie był to raczej udany powrót, ale bardzo miło było zobaczyć wszystk9ich dawnych kolegów i na pewno pod tym względem zapamiętam ten mecz na długo".

Choć Bartosz Kowalczyk grał tylko do 33 minuty, to i tak był najskuteczniejszy w ekipie MKS-u, zdobywając osiem bramek. Była to siódma porażka w tym sezonie podopiecznych Rafała Kuptela, po której z dorobkiem 13 punktów zajmują 11 miejsce w tabeli ORLEN Superligi. A już w sobotę 25 listopada w hali Arena MKS Kalisz rozegra wyczekiwany derbowy pojedynek z Ostrovią Ostrów.

Azoty Puławy – Energa MKS Kalisz 28:24 (15:16)

Azoty Puławy: Tsintsadze, Borucki – Marciniak 5, Janikowski 4, Jarosiewicz 4, Virbauskas 4, Zarzycki 4, Adamski 3, Fedeńczak 2, Burzak 1, Przybylski 1, Jaworski, Konieczny, Ostroushko, Zivković.
Kary: 8. min. Czerwona kartka: Piotr Jarosiewicz (41. min, za trafienie piłką przez wykonawcę rzutu karnego w głowę bramkarza). Rzuty karne: 1/2.

Energa MKS Kalisz: Hrdlicka, Szczecina – Kowalczyk 8, Komarzewski 4, K. Pilitowski 3, Wróbel 3, Bekisz 2, Krępa 2, Biernacki 1, Kus 1, Antolak, Karlas, Karpiński, Molski, Nejdl, Starcević.