Kapitalna skuteczność Open

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą koszykarze Open Florentyny Pleszew. W sobotni wieczór podopieczni trenera Dusana Radovicia wygrali w Prudniku z tamtejszą Pogonią 91:73. Pleszewianie zaprezentowali znakomitą skuteczność. Do wygranej lidera tabeli poprowadził Sławomir Nowak, zdobywca 22 punktów.

Pleszewianie dobrze rozpoczęli mecz w Prudniku. W trzeciej minucie po punktach Adama Kaczmarzyka wygrywali 9:3. Później mecz się wyrównał i gospodarze doprowadzili do remisu. Od stanu 15:15 trzynaście punktów z rzędu rzucili koszykarze Open Florentyny, którzy odzyskali kontrolę nad meczem. Do przerwy było 49:33 dla Open. Warto podkreślić fantastyczną skuteczność w rzutach za 2 punkty. Po 20 minutach Open grał na 82 procentach skuteczności, a przodował w tym Sławomir Nowak, który już do przerwy miał 16 punktów. W drugiej połowie pleszewianie uzyskali 20 "oczek" przewagi. Chwila dekoncentracji sprawiła, że w 29 minucie zrobiło się tylko 65:53. Szybko jednak wszystko wróciło do normy i Open znów rzucił kilka punktów z rzędu, dowożąc do końca pewne zwycięstwo 91:73.
Imponująca była skuteczność lidera tabeli, który trafił 31 z 41 rzutów za 2 punkty. Najwięcej punktów dla Open - poza wspomnianym wcześniej Nowakiem - rzucili: Kaczmarzyk 17, Gacek 14, Ratajczak i Ecka po 12.