Krzywicki rozbił Jarotę

fot:archiwumPierwszej porażki w rundzie wiosennej doznali piłkarze drugoligowej Jaroty Jarocin. Tym razem podopieczni Czesława Owczarka nie sprostali w sobotę ostatniej w tabeli, Unii Janikowo przegrywając 0:2.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Obydwie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść jednak żadnej się nie udało. Najlepszą sytuację w zespole Jaroty na zmianę wyniku miał Adam Łagiewka, jednak jego strzał z 10 metrów obronił były zawodnik jarocińskiej drużyny Radosław Hołubiec, który od rundy wiosennej zasilił zespół Unii.

Druga część meczu rozpoczęła się od uderzenia Mateusza Śliwy, jednak futbolówka po jego strzale zatrzymała się tylko na bocznej siatce. W 58 minucie doskonałą sytuację na zmianę wyniku zmarnował Szymon Matuszewski, gdyż piłka po jego strzale uderzyła w słupek. W 70 minucie goście objęli prowadzenie. Paweł Mądrzejewski zagrał do Marcina Krzywickiego, a najlepszy strzelec Unii skierował piłkę do siatki. Ten sam zawodnik w 89 minucie ponownie trafił do bramki Jaroty i wygrana gospodarzy stała się faktem.
Następne spotkanie podopieczni Czesława Owczarka rozegrają w najbliższą niedzielę o 15:00. Przeciwnikiem jarocińskich piłkarzy będzie Miedź Legnica.

Unia Janikowo - Jarota Jarocin 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 - M. Krzywicki (70.), 2:0 - Marcin Krzywicki (89.)

Jarota Jarocin: Brzostowski - Oczkowski, Grabarek, Piróg, Śliwa - Pacyński, Idzikowski, Matuszewski, Czabański (65. Skokowski) - Juracki, Łagiewka (75. Danielak).