Lekkoatleci w Poznaniu

Natalia PłomińskaDoskonale spisali się kaliszanie na mistrzostwach Wielkopolski juniorów oraz juniorów młodszych w lekkiej atletyce. Zawodnicy dwóch klubów UKS-u 12-tka i MKS-u Calisii w sumie wywalczyli sześć medali.

W gronie reprezentantów kaliskiej 12-tki nie zawiodła Natalia Płomińska, która w chodzie na dystansie pięciu kilometrów uzyskała wynik 24 minuty i 52 sekundy. Dało to jej nowy rekord życiowy i pierwsze miejsce w Wielkopolsce. Złotymi medalistkami zostały również Ewa Dobrzańska, Katarzyna Kaczmarek, Natalia Górniak oraz Justyna Hofman, które pobiegły w sztafecie 4x400 metrów juniorek młodszych. Ponadto Justyna Hofman zdobyła brązowy krążek w biegu na 400 metrów przez płotki, a na trzecim miejscu ukończyła chód juniorek młodszych jej klubowa koleżanka Michalina Wosik.
Z brązowym medalem powinien powrócić z Poznania też Michał Janiak, startujący na dystansie 400 metrów juniorów. Chociaż był trzeci to nie został sklasyfikowany, bowiem nadal nie jest oficjalnie zawodnikiem tego klubu.
Natomiast złoty i srebrny medal to dorobek reprezentantów Calisii. Damian Pietrasik był najlepszy w rzucie oszczepem, uzyskując wynik 52 metry i 48 centymetrów. Tymczasem Klaudia Jankowska była druga w biegu na 100 metrów przez płotki.