Na podium w Brnie

Trzy medale, w tym dwa te z najcenniejszego kruszcu przywieźli kaliscy kolarze z 44 Międzynarodowych Zawodów Torowych w czeskim Brnie. Na podium stawali młodzicy Mikołaj Sójka i Sebastian Matusiak, oraz junior Eryk Latoń.

Międzynarodowe zmagania torowców w Brnie odbyły się od 13 do 15 maja. W ciągu trzech dni zawodnicy rywalizowali w pięciu wyścigach, których łączny dystans wynosił 500+1 okrążenie toru (dla juniorów 300+1, a dla młodzików 130+1). Kaliskie Towarzystwo Kolarskie reprezentowali młodzieżowcy, juniorzy oraz młodzicy, a kadrę trenerską stanowili Jacek Kasprzak, Wojciech Pawlak oraz Ireneusz Matusiak. W kategorii młodzików pierwsze miejsce zajął Mikołaj Sójka, który wygrał trzy wyścigi, natomiast w dwóch był drugi. Na drugim miejscu w klasyfikacji końcowej uplasował się jego klubowy kolega Sebastian Matusiak, wygrywając dwa wyścigi oraz zajmując drugą lokatę i dwukrotnie trzecią.

"Znakomicie pojechał kaliski junior Eryk Latoń, który triumfował w czterech wyścigach, a w jednym był czwarty. Pozwoliło mu to zdecydowane wygrać całe zawody. Siódmy w tej kategorii wiekowej był Sebastian Kurowski"- powiedział Radiu Centrum trener Jacek Kasprzak.

Warto dodać, że w zmaganiach seniorów wysokie miejsca zajęli inni podopieczni Jacka Kasprzaka, który przypomnijmy jest też trenerem torowej kadry narodowej średniego dystansu. Tu srebro wywalczył Dawid Głowacki, a czwarty był Rafał Ratajczyk.