Srebro i brąz kickbokserów

Srebro i brąz to dorobek reprezentantów Prosny Kalisz w Mistrzostwach Polski Kadetów w kickboxingu, w wersji light-contact. Dwudniowe zawody rozegrano w miniony weekend w w Bielsku-Białej, a startowało w nich 210 zawodników z całego kraju. Tytuł vice mistrza Polski zdobył Tomasz Kaczor, a Mateusz Parat wywalczył brązowy medal.

Startujący w kategorii do 69 kilogramów Tomasz wygrał trzy walki pokonując kolejno zawodników z Krakowa, Siedlec i Gorzowa Wielkopolskiego. Walka o złoty medal była bardzo zacięta, jednak w pewnym momencie pięściarzowi Prosny puściły nerwy, za co został ukarany przez sędziego odjęciem punktu i to zaważyło na wyniku walki.

Tymczasem Mateusz Parat startujący w kategorii 63 kilogramów zwyciężył reprezentantów Częstochowy i Starogardu Gdańskiego. W półfinale uległ nieznacznie na punkty późniejszemu Mistrzowi Polski Białeckiemu z Torunia kończąc zmagania z brązowym medalem. - "Jestem zadowolony ze startu moich podopiecznych w tych zawodach. Zwłaszcza, że były one bardzo mocno obsadzone. Przed nami w przyszłym tygodniu Mistrzostwa Polski light-contact juniorów. Do Leszna pojadą zakwalifikowani Michał Jasiak, Mikołaj Mallad i Nikoletta Klucznik" - powiedział Radiu Centrum Jerzy Radomski, trener kaliskich kickbokserów.

Identycznym dorobkiem medalowym może się pochwalić dwóch zawodników z klubu BKB Team Brzeziny. W kategorii semi contact kadet starszy od 13-15 lat Aleksander Stawirej (kat. wag. +69 kg) oraz jako kadet młodszy od 10-12 lat startujący po raz pierwszy na Mistrzostwach Polski Jonatan Celer (kat. wag. do 42kg).

Aleksander Stawirej w ćwierćfinale wygrał z Konradem Gancarczyk z KS EVAN, w półfinale pokonał Pawła Stanek z Rzeszowa. W finale zmierzył się z Piotrem Kolakowskim z klubu Zamek Kurzednik i po wyrównanej walce przegrał na punkty 6:4 zdobywając drugie miejsce i srebrny medal. To dopiero jego drugie Mistrzostwa Polski a już zdobył tytuł wicemistrza.

Drugi podopieczny Mariusza Ziętka Jonatan Celer w pierwszej walce pokonał zawodnika z klubu Akademia. Walkę półfinałową przegrał z reprezentantem Klubu Orient, zdobywając tym samym trzecie miejsce i brązowy medal.