Niewiarygodny mecz Polaków

Cud w chorwackim Zadarze z udziałem trzech wychowanków Ostrovii Ostrów: braci Marcina i Krzysztofa Lijewskich oraz Bartłomieja Jaszki. Wczorajszy mecz reprezentacji Polski przejdzie do historii szczypiorniaka. Polacy w niewiarygodny sposób wygrali 31:30 - przegrany już wydawało się mecz - i awansowali do półfinału mistrzostw świata.

Przed drugą rundą tylko niepoprawni optymiści wierzyli, że biało-czerwoni będą w stanie walczyć o obronę tytułu wicemistrzów świata. A jednak stał się cud i to nie jeden. Polacy zagrali fantastycznie, wygrywając z Danią, Serbią, a przy okazji wyniki innych meczów układały się po myśli ekipy Bogdana Wenty. Kiedy okazało się, że Dania wygrała z Niemcami, Polacy mieli znów swój los w swoich rękach. W 18 minucie meczu z Norwegią, po bramce Bartłomieja Jaszki Polska prowadziła 9:6. Później nie było tak różowo. W 50 minucie biało-czerwoni przegrywali różnicą trzech bramek. Na nieco ponad minutę przed końcem, Polacy mieli dwa trafienia mniej od rywala.
I wówczas stał się kolejny cud. Najpierw doprowadzili do remisu, w dużej mierze za sprawą Marcina Lijewskiego, a następnie w niewiarygodny wręcz sposób wyrwali piłkę Norwegom i Artur Siódmiak z własnej połowy trafił do pustej bramki rywala. Później była już tylko szalona radość polskich szczypiornistów, którzy w piątek powalczą o wielki finał z Chorwacją.