Open i Stal już w półfinale

Bez większych problemów oba zespoły z naszego regionu zapewniły sobie w sobotę awans do półfinałów koszykarskich play-off w drugiej lidze. Open Florentyna Pleszew w Świeciu rozgromił w rekordowych rozmiarach tamtejszy Klub Koszykówki aż 114:46. Z kolei BM Węgiel Stal Ostrów - dzięki świetnej drugiej połowie meczu - wygrał w Krakowie z AZS-em AGH 78:52 i również zapewnił sobie miejsce w półfinale.

Open Florentyna w tym sezonie bije już wszelkie możliwe rekordy. W sobotę w Świeciu zespół Andrzeja Kowalczyka wygrał różnicą aż 68 punktów. Niewiarygodna była trzecia kwarta spotkania, którą Open Florentyna zwyciężył aż 47:9. Obie drużyny dzieliła więc różnica kilku klas. Najwięcej punktów dla pleszewskiego zespołu rzucili: Stokłosa 23, Niesobski, Sulowski i Żurawski po 17.

Walcząca w grupie B Stal Ostrów dobrze rozpoczęła mecz w Krakowie od prowadzenia 18:6, ale później straciła 13 punktów z rzędu. Do przerwy górą byli akademicy, którzy wygrywali 31:29. Druga połowa to jednak nokaut BM Węgiel Stali Ostrów. Trzecią i czwartą kwartę ostrowianie zwyciężyli aż 49:21, a cały mecz 78:52. Najwięcej punktów dla popularnej "Stalówki" rzucili: Dymała 15, Matczak i Olejnik po 13. Ostrowianie w sobotę poznali także półfinałowego rywala, którym będzie AZS AWF Katowice.