Ostrovia pokonała Prosnę

W derby pomiędzy Ostrovią 1909 Ostrów a Prosną Kalisz mogło paść znacznie więcej bramek. W pierwszej połowie tylko jednak Ryszard Tomczak zdołał pokonać golkipera gości. Rzutu karnego w 7 minucie nie wykorzystał natomiast Marcin Pacyna. Nic więc dziwnego, że w przerwie meczu trener Ostrovii, Marcin Kałuża narzekał na brak skuteczności swojej drużyny.

„Do przerwy powinno być 3:0 dla nas, co byłoby odzwierciedleniem tego, co działo się na boisku. Naszym największym mankamentem jest skuteczność. Gra może i jest ładna dla oka, ale co z tego. Kibice przychodzą na mecz, by oglądać gole, a my musimy zdobywać punkty" - powiedział trener Ostrovii.

W drugiej połowie meczu Ostrovia podwyższyła na 2:0, a autorem bramki był Marcin Pacyna.

W innych meczach 7 kolejki Kaliskiej Klasy Okręgowej Astra Krotoszyn rozgromiła 5:1 LZS Doruchów, wicelider KKS 1925 Kalisz niespodziewanie przegrał 1:2 z Sokołami Droszew.
Z kolei lider Stal Pleszew odniósł kolejne efektowne zwycięstwo, pokonując Victorią Ostrzeszów 4:0. KS Opatówek wygrał 2:0 z Baryczą Janków Przygodzki, Pelikan Grabów uległ 0:3 Koronie Pogoń Stawiszyn, Orzeł Mroczeń zwyciężył 3:0 z Masovią Kraszewice, a w meczu dwóch Pogoni z Nowych Skalmierzyc i Trębaczowa zanotowano bezbramkowy remis.