Druga porażka Stali

Hit Energa Basket Ligi dla Trefla Sopot, który w niedzielny wieczór w Ergo Arenie wysoko pokonał BM Stal Ostrów 93:78. Dla zespołu trenera Andrzeja Urbana to druga porażka w sezonie.

Słaba defensywa i gorsza skuteczność w ataku to główne przyczyny porażki ostrowian w Sopocie. W 6 minucie BM Stal po akcji NemanjiDjurisicia prowadziła 14:10, ale Trefl zasypał gości trójkami i szybko odskoczył. Do przerwy Stal dotrzymywała jeszcze kroku rozpędzonym sopocianom. Przegrywała tylko 41:48, ale od trzeciej kwarty Trefl miał mecz pod pełną kontrolą. Gospodarze najwyżej prowadzili różnica 18 punktów. W Stali posypała się gra w ataku. W trzeciej kwarcie rzuciła tylko 13 punktów. Słabo prezentował się Scottie Reynolds. Ostatecznie Trefl wygrał 93:78 i odniósł siódme zwycięstwo w lidze. W BM Stali Jakub Garbacz trafił 5 na 8 trójek, a cały zespół 8 na 31 prób. Goście zawodzili także w rzutach wolnych. Trefl miał receptę na kombinowaną obronę Stali i zaprezentował się jako kompletny zespół, odnosząc w pełni zasłużoną wygraną. BM Stal czeka teraz seria trudnych spotkań. Kolejny mocny rywal przyjedzie do Ostrowa już w piątek, kiedy to żółto-niebiescy podejmą Suzuki Arkę Gdynia.

na fot.: BM Stal wyraźnie przegrała mecz na szczycie tabeli EBL.

Trefl Sopot - BM Stal Ostrów 93:78 (27:22, 21:19, 19:13, 26:24)

Trefl: Michał Kolenda 29, Garrett Nevels 17, IvicaRadić 10, Jarosław Zyskowski 8, Błażej Kulikowski 8, Wesley Gordon 8, Glynn Watson 6, Andrzej Pluta 3, Cameron Wells 3, RolandsFreimanis 1, Jakub Urbaniak 0.

BM Stal: Jakub Garbacz 21, AigarsSkele 17, NemanjaDjurisić 11, Adonis Thomas 11, Damian Kulig 8, OjarsSilins 5, Aleksander Załucki 3, Scott Reynolds 2, Filip Siewruk 0.