Lanie w Orbicie

Wysokiej porażki ze Śląskiem Wrocław w hali Orbita doznali we wtorkowy wieczór piłkarze ręczni Ostrovii, którzy przegrali z wiceliderem tabeli grupy B I ligi aż 21:31. Po zespole, który w poprzednim sezonie zdobywał mistrzostwo całej I ligi pozostały tylko wspomnienia...

Śląsk Wrocław jeszcze niedawno borykał się z problemami związanymi z zachorowaniami na COVID-19. Pierwszy mecz po przerwie zagrał w sobotę w Gorzycach Wielkich ze Szczypiorniakiem, pewnie wygrywając. KPR Ostrovia też miała swoje problemy. Widać, że choroba i przerwa w treningach bardzo odbiła się na najlepszym strzelcu drużyny, Patryku Marciniaku, który rozpoczął mecz we Wrocławiu na ławce, ale później z konieczności pojawił się na boisku. Nie był jednak sobą. Śląsk twardo bronił, a świetnie spisywali się także bramkarze gospodarzy. Ostrovia grała nieskutecznie, a defensywa zespołu trenerów Macieja Nowakowskiego i Rafała Stempniaka pozostawiała wiele do życzenia.
Do przerwy było 12:9 dla Śląska. W drugiej połowie wrocławianie nie pozostawili złudzeń, kto jest lepszy, gromiąc Ostrovię aż 31:21. Najwięcej bramek dla zwycięzców rzucili: Markiewicz 11 i Wiewiórsk i8. Dla OstroviiBałwas i Gajek po 4, Bestian i Marciniak po 3.

na fot.: Ksawery Gajek rzucił dla Ostrovii cztery bramki, większość, gdy losy meczu były już rozstrzygnięte