Show Florence'a

Trafiał jak natchniony. Do przerwy w trakcie niespełna 11 minut na niebotycznej skuteczności rzucił 24 punkty, a mecz zakończył z rewelacyjnym wynikiem 31 trafień na koncie. Środowy wieczór w Arenie Ostrów należał do Jamesa Florence'a. Amerykanin poprowadził Arged BM Stal Ostrów do drugiego zwycięstwa w sezonie, tym razem na Eneą Abramczyk Astorią Bydgoszcz 83:73. Mistrz Polski prowadził różnicą 22 punktów, ale przewaga w czwartej kwarcie zmalała do zaledwie czterech. "Mimo tego kontrolowaliśmy mecz" - powiedział radiuCENTRUM Igor Wadowski ze Stali Ostrów.

"Pokazaliśmy charakter, bo mimo tego, że przewaga stopniała do czterech punktów, cały czas kontrolowaliśmy to spotkanie. Udało nam się docisnąć szczególnie w obronie w czwartej kwarcie kolejny bieg i wyciągnęliśmy zwycięstwo. W tym meczu obrona napędzała atak. Jimmy Florence, jak to mówimy w naszym koszykarskim slangu, był gorący. Pokazał klasę jako strzelec. Staram się w każdym meczu, gdy wychodzę na parkiet dawać to, co trener ode mnie wymaga. Pochodzę do tego na sto procent, jakie zadania mam w obronie i ataku. Czy łatwo grać w takiej drużynie? Nie, ale cieszę się, że jestem w Ostrowie i mogę dołożyć swoją cegiełkę do tych wygranych".

Mistrz Polski rzucił rywalowi w środowy wieczór aż 15 trójek. Osiem z tego było autorstwa wspomnianego Florence'a. Zespół Igora Milicicia czasu na odpoczynek nie ma. W sobotę do Areny Ostrów zawita odwieczny rywal, Anwil Włocławek, nomen omen, były klub obecnego trenera Stali. Będzie się działo!

Arged BM Stal Ostrów - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 83:73 (20:17, 30:15, 15:21, 18:20)

Arged BM Stal: James Florence 31, James Palmer Jr. 17, Michael Young 14, Damian Kulig 8, EvangelosMantzaris 5, DenzelAnderssson 3, Igor Wadowski 3, TreyDrechsel 2, Jarosław Mokros 0

Enea Abramczyk Astoria: DominykasDomarkas 16, Jakub Nizioł 10, Alan Herndon 9, Michał Chyliński 9, Andrzej Pluta 8, KlavsCavars 8, Paul Jorgensen 7, Mateusz Zębski 4, Markus Loncar 2, Michał Krasuski 0.

na fot.: James Florence rzucił 31 punktów

na fot.: EvangelosMantzaris zaliczył pięć asyst

na fot.: Walka podkoszowa Jamesa Palmera jr