Złota i historyczna Stal

Pięć złotych medali zdobyli w niedzielę lekkoatleci Stali Ostrów na Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 we Wrocławiu. W sumie tego dnia wywalczyli 6 krążków. Łącznie podczas całych mistrzostw aż 10, w tym sześć złotych i wygrali klasyfikację medalową tej imprezy. To najlepszy w historii występ reprezentantów Klubu Sportowego Stal LA Ostrów!

Złotą niedzielę dla Stali otworzyła Weronika Dudzińska, która zwyciężyła bieg na 2000 metrów U18. Po niej w trójskoku w tej samej kategorii wiekowej triumfowała Zofia Losy. Następnie sztafeta MIX 4x400 m U18 w składzie: Tymoteusz Nowak, Maria Błaszczyk, Aleksander Wojtasik i Zofia Losy zdobyła brąz. Następnie Inga Kanicka zwyciężyła w biegu na 200 metrów U20. Prawo złotej serii podtrzymała Olga Szlachta, która w trójskoku wyrównała swój rekord życiowy i zgarnęła złoty medal. Kiedy wydawało się, że klasyfikację medalową całych mistrzostw wygra AML Słupsk, Stal Ostrów w ostatniej konkurencji imprezy pobiegła fantastycznie w sztafecie 4x400 metrów MIX U20. Tymoteusz Graff, Amelia Płócienniczak, Hubert Brudło i Inga Kanicka zdobyli piąte tego dnia złoto dla Stali, a szóste w całych mistrzostwach i to ostrowski klub triumfował w klasyfikacji medalowej, bijąc przy okazji swój historyczny rekord w liczbie medali.

W sumie było ich dziesięć: 6 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe. Dodajmy, że w piątek srebro w skoku w dal zdobyła Olga Szlachta, w sobotę złoto Lena Kanicka, srebro Eryk Krakowski, a brąz Inga Kanicka.