Piąta wygrana piłkarzy PGNiG

Kaliscy szczypiorniści nie zwalniają tempa i wciąż na drugoliogowych parkietach kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Tym razem drużyna PGNiG PWSZ Kalisz pokonała na wyjeździe szczypiornistów Tęczy Kościan 33:28. Mecz był bardzo wyrównany, zwłaszcza pierwsza połowa, w której żaden z zespołów nie odskoczył na więcej niż jedną bramkę. Po 30 minutach kaliszanie prowadzili 17:16. W drugiej części gościom udało się uzyskać kilkubramkową przewagę, którą utrzymali do końca spotkania. W kaliskiej ekipie trzech graczy zdobyło po 8 goli. Trójka najskuteczniejszych strzelców to Jakub Tomczak i bracia Krzysztof i Paweł Dutkiewiczowie.

Dodajmy, że to już piąte z rzędu zwycięstwo kaliskich szczypiornistów, dzięki któremu drużyna PGNiG PWSZ Kalisz awansowała na drugie miejsce w tabeli.

Tęcza Kościan - PGNiG PWSZ Kalisz 28:33 (16:17)