Pierwsza porażka Grześków

Pierwszej w tym sezonie porażki doznali kaliscy drugoligowi siatkarze. Dopiero w meczu 9 kolejki, receptę na pokonanie kaliskich Grześków znaleźli
akademicy z Zielonej Góry, którzy wygrali 3:1.
Już w pierwszych minutach meczu, goście z Zielonej Góry narzucili swój styl i tempo gry. Obejmując prowadzenie 9:2 ostatecznie wygrali pierwszego seta do 21. W drugiej odsłonie od stanu 11:11 zespoły prowadziły wyrównaną walkę. W końcówce mimo dwóch piłek setowych kaliszan, znów górą byli goście wygrywając 27:25. Gospodarze odbudowali się w trzecim secie i ograli rywali 25:21. Niestety czwarta partia znów rozgrywana była pod dyktando zielonogórzan, i wygrywając ją najwyżej 25:19, przerwali oni zwycięską passę kaliskich Grześków. Mecz oceniają trenerzy obu ekip: Tomasz Paluch z AZS-u, i Marian Durlej z Grześków:

Tomasz Paluch: "Zagrały dwa zespoły z czuba tabeli, było wiadomo, że ktoś w tym spotkaniu straci "sportową cnotę". Stracili ją gospodarze z Kalisza. My w 90% zrealizowaliśmy przedmeczowe założenia, graliśmy dobrze w przyjęciu i obijaliśmy blok kaliszan. Jesteśmy liderem, ale to nie oznacza, że wygraliśmy wojnę, a zaledwie bitwę. Kalisz to mocny i ułożony zespół, który będzie chciał się u nas z rewanżować."

Marian Durlej: "Na pewno nie pokazaliśmy w tym meczu wszystkich naszych możliwości. W decydujących momentach brakowało wiary w zwycięstwo. Do tego nieskutecznie graliśmy w bloku, a rywal szybko znalazł na nas receptę. Szkoda, że ta porażka przyszła teraz, ale przed nami runda rewanżowa i nic nie jest jeszcze stracone. Trzeba oddać szczerze, tym razem Zielona Góra była lepsza i wygrała zasłużenie.

Dodajmy, że pojedynek dwóch najlepszych w tych rozgrywkach drużyn obejrzał w hali przy Łódzkiej nadkomplet publiczności. Po tej porażce, drużyna AZS-u Zielona Góra, po pięciu kolejkach zrzuciła kaliskie Grześki z fotela lidera II ligi. Jednak kaliszanie z bilansem 8 zwycięstw i jednej porażki tracą do zielonogórzan tylko dwa punkty, zatem przegrali bitwę, ale na pewno nie wojnę o awans do pierwszej ligi. A już 21 listopada kaliszanie rozpoczną rundę rewanżową od wyjazdowego pojedynku z Olimpią Sulęcin.

Grześki Hellena Kalisz - AZS UZ Zielona Góra 1:3 (21:25, 25:27, 25:21, 19:25)