Porażka w play out

Od porażki rozpoczęły kaliskie siatkarki walkę o utrzymanie w II lidze. W pierwszym meczu rundy play out, w hali w Gołuchowie MKS Calisia Kalisz przegrała z rezerwami PTPS Piła 1:3. W pierwszym secie kaliszanki zostały zmiażdżone przez rywalki 9:25. Potem było trochę lepiej, choć w drugiej odsłonie pilanki pozwoliły zdobyć Calisii 14 punktów. W trzecim secie podopieczne Jakuba Stankiewicza zagrały w zmienionym ustawieniu z Justyną Filipowicz na rozegraniu i przyniosło to efekt, bo kaliszanki wygrały tego seta 25:23. Niestety w czwartym secie znów górą były siatkarki z Piły które wygrywając go 25:16 mogły się cieszyć z pierwszego zwycięstwa.
W poniedziałek o 16:00 również w Gołuchowie zespoły spotkają się ponownie, a przypomnijmy, że rywalizacja w tej fazie rozgrywek toczy sie do trzech zwycięstw.

MKS Calisia Kalisz - PTPS II Piła 1:3 (9:25, 14:25, 25:23, 16:25)